Львів'янка 25-річна Соломія Кужіль народила на сьомому місяці вагітності. Син Максим важив 1,2 кг. Півтора місяця лежав у лікарні.
— Нас зібралися виписувати, але у малого почалися страшні кольки, — розповідає породілля. — Максимко постійно просився прикласти до грудей. Коли то робила, ще більше верещав. Сіпав ніжками, не міг спати. Від плачу почав випирати пупок. Клеїла спеціальним пластиром, аби не дійшло до грижі. Лікар порадив ще зо два тижні полежати у стаціонарі.
Педіатр Наталія Ліщенко, 45 років, каже, що кольки — не хвороба, тому не треба їх лікувати:
— Їх мають більше половини дітей. Особливо на штучному годуванні. Як правило, до трьох місяців це минає. Недоношених кольки і до півроку турбують. Дитина має какати сім-вісім разів на добу. Інколи мамочка плаче, що малеча нічого не їсть, а вона від кольок страждає. Питаю, що вчора їла — тільки чай із печивом. От тобі й на. Цукор бродить у кишківнику. Під час вагітності та годування не можна курити. У таких мам діти стовідсотково матимуть проблеми зі шлуночком.
До живота немовляти з кольками кладуть теплу щойно випрасувану пелюшку.
— Дітям стає легше, коли їх туго сповити. Можливо, це нагадує про безтурботне перебування в маминій утробі, — каже лікар.
Коментарі