
— Ангіною захворіла після перекусу в кафетерії, — каже киянка 34-річна Олеся Чубас. — Почало всю трусити й підвищилася температура до 38 градусів. У лікарню пішла наступного дня. Тріщала голова. Важко було навіть рот відкрити. Постійно текла слина, а ковтнути її було боляче. Горло вкрилося гнійниками.
Жінка тиждень лікувала ангіну антибіотиками. Також полоскала горло відваром шавлії й ромашки.
— При ангіні болить горло, але немає нежитю та кашлю. Нею не можна захворіти від холодної води, морозива чи промочених ніг. Вона передається повітряно-крапельним шляхом, — говорить столичний педіатр 41-річна Адріана Сергійчук. — Недугу не вилікуєш полосканням, смоктанням льодяників або спреями. Це гостра бактеріальна інфекція. Мікроб стрептокок розмножується в горлі та запалює мигдалини. Від цього виникають біль при ковтанні й білі гнійники. Від ангіни не можна відмахнутися, буцім саме пройде. Повірте, не пройде. Недолікована ангіна викликає запалення нирок, ревматизм і болі в серці.
Лікувати її нескладно, але довго. Одужують за сім-десять днів. Допомагає антибіотик пеніцилін. До нього бактерія не звикає і тому помирає. Разом із таблетками можна жувати прополіс після їжі. Шматок має бути розміром із ніготь. Від нього починає пекти чи німіти язик. Це швидко мине, але бактерії загинуть. Якщо є температура, потрібно збивати жарознижувальними, парацетамолом або ібупрофеном.
— Лікування ангіни треба починати за три-чотири дні. Так організм почне сам виробляти імунітет до бактерії, — додає лікар.
Полосканням можна полегшити протікання хвороби. Це зволожить слизову, і біль буде не такий гострий.
— Червоне горло — не обов'язково ознака ангіни. А от головний і біль у горлі — це вже вона.
У піврічної дитини ангіни бути не може. У неї ще немає мигдалин. Вони виростають після шести місяців.
— Не треба слухати медиків, які при лікуванні ангіни одразу призначають видалення мигдалин. Це треба робити, якщо вони розпухли настільки, що заважають дихати. Й можна задихнутися уві сні.
Після лікування потрібно здати аналіз крові та сечі. Аби переконатися, що хвороба не дала ускладнень на організм.
Коментарі