— Українцям час негайно робити щеплення від кору, — розповідає головний дитячий імунолог Києва 43-річний Федір Лапій. — Епідемія цієї хвороби стається раз на п'ять-шість років. Востаннє спалах спостерігали 2012-го. Цей рік є роком підвищеної небезпеки, за підрахунками.
У сусідній з Україною Румунії захворіли на кір 2300 людей.
— У цій країні недуга зареєстрована у 34 округах країни. Померли 14 осіб, — каже Лапій. — Маємо спільний кордон. Тому хвороба може поширитися в нас.
Кір починається з червоних плям на тілі. Супроводжується кашлем, головними болями, в тілі ломить. Температура підвищується до 40 градусів. Небезпечне ускладнення — енцефаліт. Інфекція вражає головний мозок і нервову систему. Людина може стати інвалідом або померти. Дорослі переносять хворобу важче. Висока температура не спадає понад тиждень.
— Кір легко передається. Від нього немає ліків, — продовжує. — Один на кілька тисяч випадків закінчується смертю. Кір — одна з причин набутої сліпоти. Хвороба має важкі наслідки, особливо для дітей до року. У вагітних може спровокувати викидень.
Щеплення від кору рекомендують робити не тільки дітям, а й дорослим. Імунітет після вакцини діє 20 років. Якщо людині робили щеплення, коли йшла в перший клас, потребує нового. Після другого радять повторні раз на 10 років. Жінкам упродовж трьох місяців після вакцинації не можна вагітніти.
Дітям щеплення роблять безкоштовно в лікарнях. Дорослі мають звернутися до імунолога та заплатити за вакцину. У приватних клініках вакцинація разом із консультацією лікаря обійдеться у приблизно 700 грн. У державних лікарнях платять лише за вакцину.
Коментарі