— Сьогодні тестування на ВІЛ має проходити кожна людина, котра піклується про здоров'я та в житті якої є секс. У зоні ризику — будь-яка статево активна людина, — говорить голова представництва Фундації АнтиСНІД-США в Україні Ярослава Лопатіна.
Близько 240 тис. українців мають ВІЛ-інфекцію. Із них під медичним наглядом — лише 140 тис. Решта живуть із цим захворюванням, наражаючи на небезпеку близьких.
— Сьогодні ВІЛ — це просте хронічне захворювання, якого не варто боятися. Люди з цією інфекцією можуть народжувати здорових дітей, працювати, відпочивати й жити повноцінним життям. ВІЛ-інфекція — це просто слово у медичній картці й потреба щодня вживати ліки, — каже заступник міністра охорони здоров'я України Ольга Стефанишина.
Запевняє, що Україна на 100% забезпечена антиретровірусними препаратами. Закуповуються вони планово. Щоразу проходять перевірку. Кожна людина з ВІЛ може підійти до лікаря й отримати необхідне лікування.
За відсутності відповідного лікування стан здоров'я ВІЛ-інфікованої людини поступово погіршується. Внаслідок цього розвивається пізня стадія, відома як СНІД. Тоді організм втрачає здатність опиратися інфекціям і пухлинам. Це призводить до смерті.
— Уникнути таких наслідків можна, вчасно виявивши вірус. Сьогодні зробити це просто. Достатньо пройти швидке тестування. Воно є таким же достовірним, як і лабораторний аналіз.
Для проходження швидкісного тесту на ВІЛ не потрібно здавати кров із вени в лабораторії й чекати тижнями результати. На сьогодні дізнатися свій ВІЛ-статус можна абсолютно безпечно й безболісно. Чекати на результат доведеться 15 хвилин.
— Цей тест входить у гарантований пакет медичних послуг. Необхідно лише звернутися до сімейного лікаря або терапевта. Безкоштовні швидкі тести на ВІЛ є в усіх регіонах України. Усе, що треба, — пройти і жити далі спокійно, — додає Ольга Стефанишина.
Коментарі