— Для врегулювання менструального циклу третій лікар приписує мені гормональні таблетки, які є контрацептивами, — розповідає 26-річна Аліна з міста Жовква на Львівщині. — Проте приймати їх не хочу. Моя сестра тривалий час пила контрацептиви і згодом не змогла завагітніти. Шість років лікувалася, доки не зробила штучного запліднення.
Протизаплідні таблетки врегульовують менструальний цикл, сприяють очищенню шкіри, збільшенню маси тіла. Тому лікарі можуть радити їх у різних випадках.
— Жіночий організм дуже зле переносить будь-які ліки, не лише гормональні, — говорить ендокринолог Станіслав Бачинський, 63 роки. — Більшість препаратів не тестують на жінках. Знеболювальні, сердечні ліки випробовують лише на чоловіках. Їх організм зручніший для досліджень, бо не буває у стані вагітності чи місячних. Згодом мільйони жінок приймають ці ліки щодня. Антидепресанти викликають викидні у жінок. Гормональні препарати згущують кров і викликають серцево-судинні захворювання, тромбоз, варикоз. Жінки, які приймають гормональні таблетки, ризикують захворіти на рак молочної залози та матки.
Фахівець радить якомога рідше пити будь-які ліки. Багато препаратів можна замінити сучасними медичними технологіями — приладами, поясами, мазями, травами, фізичними вправами.
— Це слід робити, щоб не шкодити собі, майбутній дитині, не набирати зайву вагу, не прискорювати менопаузу. А також, щоб не викликати гормональних змін, новоутворень.
Коментарі