— У мене внутрішній геморой три роки. Раніше не дуже часто турбував. А останнє загострення було таке болюче, що була згодна на все, — розповідає львів'янка 32-річна Марта Погребеняк. — Як можна полегшити біль у домашніх умовах?
— Свербіж, біль при дефекації та після, невеликі кровотечі — це перші симптоми геморою, — каже сімейний лікар Наталія Гудковська. — Захворювання розвивається поступово. Лікарі розрізняють чотири стадії. Перші три лікують альтернативними засобами. Остання потребує термінової операції.
Хворобу найчастіше діагностують у чоловіків віком 30-50 років. У жінок недуга розвивається після пологів.
— Це через застій крові у малому тазу внаслідок малорухливого способу життя, — додає лікар. — Найпоширеніша причина — мало рухаємося. Тому геморой вважають професійним захворюванням водіїв, програмістів, бухгалтерів, секретарів та начальників.
Недуга також з'являється через надмірні навантаження, наприклад, після піднімання тяжких речей чи силових тренувань. Ще одна причина — проблеми у роботі кишківника, часті запори.
Аби не допустити загострення, лікар радить уживати сік зі стиглих ягід ожини по столовій ложці тричі на день перед їдою. Діє як легке проносне, протизапальний і знеболювальний засіб.
— При загостреннях можна натерти сиру картоплину, вичавити сік та ввести одну столову ложку спринцівкою у задній прохід на ніч. Таку процедуру проводьте протягом 10 днів. — При гострому болю ефективні льодяні свічки. Відвар ромашки чи календули заливають у напальчники чи в гумову рукавичку та кладуть у морозилку. Такі свічки тонізують і зміцнюють стінки прямої кишки.
Для мазей змішують по столовій ложці прополісу, оливкової олії чи вершкового масла. Розігрівають на паровій бані, доки прополіс розтопиться. Прикладають на ніч протягом 10-30 днів. Біль ущухає на другий день.
При загостренні допомагають сидячі ванни
Гострий геморой виникає раптово. Найчастіше після піднімання ваги, дефекації з напруженням. У жінок — після пологів. За кілька діб утворюються зовнішні вузли. З'являється сильний біль, що посилюється при ходьбі та сидінні. Нерідко — кровотечі.
— Хворому призначають постільний режим, повний спокій, легку їжу, — розповідає сімейний терапевт Наталія Гудковська. — Для зняття болю застосовують різні мазі, гелі та свічки — бупівакаїн, лідокаїн, анестезин, ультрапрокт. Допомагають сидячі ванни. Використовують або готовий протигемороїдальний збір, або одну з трав — конюшину, кропиву, гірчак чи листя вільхи. Ванни варто приймати двічі-тричі на день по 10-15 хвилин.
Коментарі