— Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреісус заявив, що препарат дексаметазон корисний при коронавірусі. Я з ним погоджуюся, але це не панацея. Він може не спрацювати при стрімкому розвитку хвороби, — розповідає столичний пульмонолог 40-річний Євген Симонець.
Дексаметазон відомий на ринку. Ним лікують бронхіальну астму і бронхіти, призначають при набряку головного мозку та алергіях. Має протизапальну й імунодепресивну дію — знижує імунітет і цим захищає від важкої легеневої недостатності. Це встановили після дослідження групи 2100 людей із важким перебігом коронавірусу. Препарат зменшив смертність на третину і пришвидшив одужання на 20%. Його достатньо в аптеках, але не можна приймати для профілактики. Має багато побічних реакцій. Наприклад, зменшує сприйнятливість глюкози і може спричинити гормональний діабет. Також погіршує роботу наднирників. Викликає нудоту, блювоту, гастрит, підвищення артеріального тиску й остеопороз. У дітей може спричинити затримання статевого розвитку.
— Єдиним протипоказанням до прийому цього препарату є ВІЛ і СНІД. У людей з ними і так знижений імунітет, — додає Євген Симонець.
Крім дексаметазону, використовують й інші симптоматичні антибактеріальні та протизапальні засоби. Зараз вони затребувані, бо зросла кількість хворих на коронавірус. Це пояснюють тим, що тестування стало доступніше. Також люди не дотримуються соціальної дистанції і маскового режиму.
— Населення стомилося ховатися, у той час як депутати ходять без масок. Від цього виникає думка — можливо, вірус не такий страшний. І це може вилитися в італійський сценарій, — каже Євген Симонець.
Коментарі