Киянка 38-річна Галина Дудко просить начальника пересадити її від кондиціонера. Почала кашляти місяць тому. Тиждень на лікарняному через бронхіт.
— Чула, що в кондиціонері розмножуються мікроби і розлітаються у повітрі. А я сиджу прямо під ним. Навіть улітку вдягаю теплу кофту.
Найчастіше хворіють, коли в спеку вмикають кондиціонер на повну потужність, каже столичний пульмонолог 36-річний Євген Симонець із 17-ї лікарні. Різниця температур має бути менш як 10°С. Якщо на вулиці 40, треба ставити 30. Найкомфортніше — за +21-23°С.
— Бактерії й віруси не живуть у кондиціонері. Вони завжди є в повітрі, ми ними дихаємо. Але від переохолодження падає імунітет. 28-річний чоловік працював у автомобільній компанії. Час від часу чергував у демонстраційному залі. Вийшов на спеку, показав машину на майданчику — і назад у приміщення. Так кілька разів на день перепади від 30 до 18 градусів. Щойно виходив на зміну, починався бронхіт.
Потік повітря не можна направляти на людину — лише вздовж стелі або на протилежну стіну.
— Кондиціонер має бути не навпроти, а за спиною. Повітря йде під стелею, а тоді повертається до вас.
Навесні, перед початком сезону, радить міняти фільтри. Вони затримують пил, тополиний пух та інші алергени.
— 55-річна жінка — бухгалтер у столичній будівельній компанії. Працює в офісі на Корчуватому поряд із бетонним заводом. Коли вранці вмикала кондиціонер, з нього летіла пилюка. Переконала директора замінити всю спліт-систему.
Коментарі