Вінничанка Людмила Грищенко, 26 років, схудла на 8 кг. Їла макарони з клітковиною. Пачку продукту замовила через Інтернет. Заплатила 5,8 грн.
— Це мені сестра порадила, — розповідає. — Вона за фахом лікар і макарони з клітковиною варить уже більше року. А я зразу гидувала їх їсти, чорні такі. Але на смак ніби не відрізняються від звичайних.
Страву жінка їла щодня впродовж трьох місяців.
— Я за цей час жодного разу не захворіла, у мене перестала боліти голова, немає проблем із тиском.
Грищенко стверджує, що після порції макаронів на обід вона спокійно може не вечеряти.
— Завдяки клітковині людина відчуває ситість. Ніби з"їла небагато, але їсти не хоче, — пояснює директор фірми-виробника "Мак-Вар продукт" Олег Вартаньян із Вінниці. — Клітковину організм не засвоює, але вона вбирає всі шкідливі речовини і виводить їх. Макарони лікують дисбактеріоз кишечнику. Їх можна їсти хворим на цукровий діабет.
Клітковину містять листя та стебла, шкірка фруктів, овочів, зернових і бобових.
— Аби нормально почуватися, людині потрібно 35 грамів клітковини на день, а ми споживаємо лише 12–15, — говорить лікар-дієтолог Галина Заволова. — Якщо клітковини в раціоні бракує, їжа повільніше просувається та довше залишається в кишківнику. Там розкладається, бродить, відкладається на стінках і отруює організм. Раджу їсти чорний хліб із цільного зерна, багатий на клітковину, а не білий, віддавати перевагу свіжим продуктам, а не термічно обробленими і перетертим.
М"ясо, риба, молочні продукти клітковини не містять.
Коментарі