Ексклюзиви
понеділок, 04 червня 2012 00:00

Карпальний синдром — хвороба роботящих жіночих рук

 

— Кілька місяців тому почали німіти кисті й пальці рук. Дійшло до того, що прокидалася серед ночі й розтирала, бо від болю спати не могла. Натирала руки різними мазями, але не помагало. Донька порадила звернутися до нейрохірурга. Він сказав, що це синдром карпального каналу, — розказує киянка Олена Федорів, 57 років.

Найбільше страждають від цієї патології жінки, які багато працюють за комп'ютером, працівниці пекарень, кравчині, музиканти. З часом у людини зменшується вправність рук. Хворі не можуть виконувати тонку роботу, скажімо, шити. Предмети починають випадати з рук. Важко застебнути ґудзика, почистити картоплю. Зрештою доходить до того, що хворі навіть не в змозі доглянути себе, адже на останньому етапі захворювання настає атрофія м'язів долонь.

— Суть хвороби полягає в тому, що відбувається стиснення нервів у звуженому карпальному каналі, через який нерви проходять до пальців. Зазвичай таке звуження виникає через появу внутрішнього мозоля на зап'ястку, що росте всередину і таким чином стискає нерви, — каже засновник Міжнародного центру нейрохірургії Ігор Курілець. — Якщо його розрізати, людина одразу одужує. Не потрібні ні загальний наркоз, ні госпіталізація. Вже через 15-20 хвилин після операції людина відчуває значне полегшення.

Часто лікарі плутають це захворювання з поліневритом або лікують таких хворих від грижі міжхребцевих дисків, поліартритів.

— Із 10 хворих на карпальний синдром тільки одному ставлять правильний діагноз. Тобто 90 відсотків пацієнтів, які мають порівняно нескладну патологію, не отримують належного лікування. І це при тому, що елементарна операція може повернути їх до повноцінного життя. У Міжнародному центрі нейрохірургії діагностика цієї недуги проводиться безпомилково, і операції виконують "сьогодні на сьогодні". Буквально через 2 години пацієнт здоровий, може повертатися до звичного ритму життя. До того ж лікування не потребує значних матеріальних затрат, — каже Ігор Петрович.

Запис на консультацію: Центральна клініка, м. Київ, вул. Липська, 11, ст. метро Хрещатик,

тел.: 0(44) 592 68 78,

0(44) 592 90 79.

Західноукраїнська філія, Львівська обл., м. Стрий, вул. О. Басараб, 15. Стрийська центральна районна лікарня (7-й поверх),

тел. 0(67) 89 10 000.

www.Neurosurgery.com.ua.

Зараз ви читаєте новину «Карпальний синдром — хвороба роботящих жіночих рук». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути