понеділок, 26 листопада 2012 00:30

Інваліда можна повернути до повноцінного життя

3 грудня в усьому світі відзначають Міжнародний день інвалідів. Людей з особливими потребами більшає не лише у бідних країнах із низьким рівнем медицини, а й у високорозвинених. Ця проблема стала глобальною. Вона не лише медична, а й соціальна, економічна, моральна. В Україні живуть близько 2,7 млн людей з особливими потребами. З них понад 165 тис. — діти.

— У сім'ї, де є дитина-інвалід, щонайменше один із батьків не працює, бо має доглядати за нею. Старання родини найчастіше спрямовані на одержання пенсії з інвалідності та на виживання в складних умовах. Про інтенсивне безперервне лікування навіть не йдеться. Більшість сімей інвалідів сьогодні фінансово неспроможні довести свого хворого родича до практичного видужання, — каже столичний невролог Уляна Лущик.

Досягнення медицини нині такі, що цілком реальним стає повернення до повноцінного життя хворих, яких до останнього часу за давніми медичними канонами вважали "безперспективними". Про це свідчить багаторічний досвід роботи Клініки Уляни Лущик. Тут переконані, що можна допомогти пацієнтам із епілепсією, розсіяним склерозом, аутизмом, а також із ДЦП, затримкою психомоторного розвитку та іншими тяжкими захворюваннями, які донедавна вважали невиліковними. Індивідуально підібране лікування й застосування новітніх медичних технологій дають змогу виводити багатьох таких хворих на рівень самообслуговування та самозабезпечення.

— У нашому суспільстві сформувався такий стереотип, що держава має підтримувати хворих і знедолених, не роблячи спроб повернути їх до соціально активного життя. Той, хто отримує пенсію з інвалідності, поступово звикає до постійної допомоги. Це зменшує мотивацію до активності, — вважає Уляна Лущик. — Людину з особливими потребами найчастіше сприймають як бідолаху, чиє життя не вдалося. Її рідні змиряються з долею і беруть на себе тягар догляду за хворим, хоча в багатьох випадках цю ситуацію можна змінити. Економічно вигідніше для держави було б кошти, які мають витратити на виплату пенсій дітям-інвалідам, вкласти в їхнє лікування. Так вони отримають шанс стати в майбутньому повноцінними членами суспільства.

Клініка Уляни Лущик. Тел.: 0(44) 467 63 89,

0(95) 068 30 74, робочі дні: пн-пт, з 8.30 до 17.30.

www.inno-health.com.ua.

Зараз ви читаєте новину «Інваліда можна повернути до повноцінного життя». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути