— Кожен третій стикається з гемороєм. Ця хвороба однаково вражає чоловіків і жінок. Частіше зустрічається після 30 років, — розповідає 29-річний Андрій КОНДРАТЕНКО, столичний проктолог.
Недугу провокують робота сидячи, вагітність і пологи, малорухливий спосіб життя, хронічні закрепи й неправильне харчування.
— Геморой проявляється свербінням та печінням у задньому проході. Болями під час випорожнення, після нього, при ходьбі та сидінні. Здається, ніби в задньому проході стороннє тіло. Є відчуття неповного випорожнення. Також можуть бути кров'яні виділення.
Якщо звернутися до лікаря при перших симптомах, недугу можна полікувати препаратами за тиждень.
— Пацієнт приймає таблетки, користується свічками чи мазями. Це все знімає запалення й симптоми відступають. Та без здорового способу життя й дотримання дієти хвороба знову проявиться.
Радить відмовитися від смаженої, перченої й копченої їжі. А також алкоголю, міцного чаю та кави. В раціоні повинна переважати клітковина — овочі, каші, фрукти. Також варене, тушковане чи запечене м'ясо, нежирна риба — салака, судак, окунь, лящ. Слід пити не менше 1,5 л рідини на добу. Ходити по 10 тис. кроків на день і займатися спортом.
— Якщо не дотримуватися порад проктолога, геморой загострюватиметься. Допоможе тільки операція. Є класичне видалення скальпелем, лазерне випарювання гемороїдальної тканини та лікування латексними кільцями.
Вид операції визначає лікар за показами та тяжкістю хвороби. В середньому процедура триває 15–20 хв. За 3 год. після втручання пацієнта виписують.
— Відновлюються всі по-різному. Якщо людина звернулася вчасно, то за п'ять-сім днів оздоровлюється повністю. У запущених стадіях це може затягнутися на місяць-два.
Навіть після операції лишається ймовірність, що недуга повернеться.
— При накладенні латексних кілець ризик появи геморою становить 40 відсотків. При склерозуванні — 60 відсотків. Після класичного висікання та лазерного лікування хвороба повертається у двох пацієнтів із 10.
Пацієнтам із зовнішнім гемороєм краще відмовитися від тісної білизни. Вона подразнює й посилює запалення. Також заборонені зігрівальні чи охолоджувальні процедури.
— У теплі судини розширюються. Якщо є мікротріщини, може виникнути кровотеча. Холод спричиняє звуження, спазм судин і підвищується ризик тромбозу. Не раджу займатися самолікуванням, бо виникає оманливе відчуття покращення. А насправді стає гірше. Єдине, що безпечно — це теплі ванни з ромашкою. Вони знімають свербіж. Однак сучасні препарати діють краще.
Коментарі