
— Узимку часто загострюється цистит, — каже Оксана Ратушняк, 42 роки, із Сум. — Антибіотики допомагають, але потім хвороба знову повертається. Не можу нормально виспатися, бо за ніч в туалет бігаю по 3–4 рази. Вдень — вдвічі частіше. Пече у попереку так, що важко ходити.
— Із настанням холодів спостерігається пік запалень сечового міхура або цистит у жінок, — говорить столичний уролог 47-річний Юрій Голубицький. — Коли починається захворювання, жінка постійно хоче до туалету, виникає печіння, з'являються різі. Дослухається до порад подруг або сусідок про чудодійні пігулки, спринцювання або ванночки. Затягує час і приходить до лікаря вже із запущеною хворобою.
Для циститу характерне запалення м'язів сечового міхура, тому скорочення відбуваються набагато активніше, ніж зазвичай. Позиви до сечовипускання частішають.
— Якщо відчуваєте тягнучий біль унизу живота, особливо з частими сечовипусканнями, це ознака циститу. При запаленні збільшується тиск на таз, особливо навколо лобкової кістки. Болить у попереку, інфекція від сечового міхура піднімається до нирок, провокуючи запалення.
Найчастіші випадки бактеріального циститу. Його викликає кишкова паличка. Мікроби потрапляють у сечовий міхур з кишечнику або піхви через коротку і широку уретру.
Нерідко зустрічається хімічний цистит, спричинений алергічною реакцією слизової на піну для ванн або гель для інтимної гігієни.
Спровокувати захворювання може переохолодження.
— Мікроорганізми і переохолодження — два головні винуватці циститу, — каже Віктор Білик, 50 років, завідувач урологічного відділення Київської клінічної лікарні на залізничному транспорті №2. — Займатися самолікуванням не можна, навіть якщо препарат рекламується як ліки від циститу. Він усуває симптоми, а не запальний процес. Поступово цистит загострюватиметься і проявиться знову.
Пацієнтці роблять загальний аналіз сечі, беруть посів, щоб зрозуміти, яка бактерія викликала запалення. Призначають антибіотики, відвар споришу, хвоща, нирковий збір.
— Корисний журавлиний морс. Діє як сечогінний і бактерицидний засіб. Разом із сечею виводить велику кількість бактерій.
Щоб уникнути повторення циститу, лікар призначає препарати, що зміцнюють імунітет.
Коментарі