Кілька років тому в 34-річного киянина Дмитра Бердоса восени заболіло вухо. Спочатку не надав цьому значення. Думав надуло, як їхав із відчиненим вікном у машині.
— Тупий, ниючий біль та свербіння особливо дошкуляли вночі, — розповідає Дмитро. — Знаєте, як у дитинстві — коли здається, що болить все: зуби, голова, шия.
За тиждень перепробував усі народні методи: гірчичники на шию, компреси з горілкою на вухо, сидіння під настільною лампою, щоб вигріти запалення.
— Мої страждання помітили колеги на роботі, — каже чоловік, — і одразу вирішили, що це певно отит. Ще й нарозповідали "добрих" історій про свої болячки. Як доводилося терпіти промивання середнього вуха і страшенно болюче проколювання барабанної перетинки, щоб витік гній.
Здається, болить все: зуби, голова, шия
Дмитро наслухався порад і пішов до аптеки. Попросив найкращі вушні каплі. Провізор порекомендувала "отинум". Його треба було капати двічі на день — зранку й увечері. Біль наче стих, але не минув. Спокійні дні чергувалися з болючими.
— Коли терпіти стало несила, зважився поїхати до поліклініки, — розповідає Бердос. — Отоларинголог мене оглянула, взяла мазок, щоб визначити, який саме отит. Виявилося — грибковий.
Щоб вилікувати хворобу, призначила промивання і краплі на два тижні. До того ж капати треба було в обидва вуха, щоб болячка не причепилася знову.
— Мій "отинум" забракувала. Виявилося, що при грибковому запаленні він не допомагає, — зазначив чоловік.
Дмитрові практично відразу полегшало, каже через кілька днів вже й не боліло. За два тижні він пішов на повторний огляд. Все минулося.
Отомікоз (грибковий отит) лікується легко, якщо людина вчасно звернулася по допомогу, кажуть лікарі. За два тижні свербіння, біль та виділення з вушної порожнини минають.
— Це заразна хвороба і може передатися від хворого родича або колеги, — пояснює Ігор Горішній, 44 роки,
асистент лоркафедри Національної медичної академії післядипломної освіти імені Шупика. — Також він може проявитися, якщо людина погано чистить вуха, працює у вологому приміщенні. Або після тривалого курсу антибіотиків, коли епідерміс стає дуже чутливим.Отомікоз лікують комплексно. Назначають антигістамінні та протигрибкові таблетки. А також місцеві заходи на уражену шкіру: краплі, креми, промивання, фонофорез (під дією ультразвуку шкіра промочується ліками). Від самолікування та прогрівань варто утриматися.
— Тепло підсилює приток крові до хворого місця, — розповідає Ігор Іванович. — Інфекція ще більше розростається, і хвороба різко переходить у гостру стадію.
Який буває отит
Отит — це запалення. Залежно від того, у якій частині вуха виникає, виділяють три його види — зовнішній, середній та внутрішній. Хворобу розрізняють і за причинами виникнення. Інфекційний отит буває через застуду або хворі зуби. Травматичний — коли вухо пошкоджено всередині гострим предметом. Грибковий — передається від іншої людини або виникає від вологості.
Коментарі