"Хворію гіпертонічною хворобою 10 років, регулюю тиск за допомогою ліків, — говорить 54-річна Марія Осадча з Білої Церкви. — Але коли я не можу втримати його в рамках, то голова просто розколюється. Супроводжується нудотою і блювотою. Найчастіше голова мучить зранку, причому при підйомі з ліжка біль слабшає, а через 1-2 години зовсім проходить".
— У Марії є поєднання гіпертонічної хвороби з остеохондрозом шийно-грудного відділу хребта, — каже лікар нетрадиційної медицини Галина Похмурська-Панів. — Про це свідчить ранішній головний біль, який проходить після підйому. Тоді покращується кровообіг у вертебральних судинах. Ранішній підйом артеріального тиску часто зумовлений захворюванням нирок. Близько 4-5 години ранку нирка виділяє ренін-речовину, яка викликає спазм судин. Сильно болить голова, коли є ниркова недостатність — йде інтоксикація організму залишковим азотом.
При остеоартрозі біль найсильніший зранку, посилюється при тривалому перебуванні в одному положенні тіла. До головного болю можуть додаватися затерпання рук, відчуття повзання мурашок, мерехтіння, мушки перед очима, слабість у ногах.
Лікуватися можна різними методами. Поперше слід звернути увагу на харчування.
— Обмежте вживання солі, вона сприяє затримці рідини, — радить лікар. — А це призводить до переповнення судинного русла і підйому артеріального тиску. Допомагає такий рецепт: змішайте по півсклянки натертого сирого буряка та квіткового меду. Приймайте по одній столовій ложці суміші тричі на день за 30 хвилин до їди. Курс лікування — три місяці. Можна також три-чотири листки салату залити склянкою окропу, настояти 2 години. Пити по півсклянки двічі на день місяць-півтора. Найтриваліший ефект дає гірудотерапія — лікування п'явками. Їх ставимо на судинні точки голови. Також потрібно багато ходити, бігати, плавати. Це необхідно для тренування серцево-судинної системи. Можна додати масаж шийно-грудного відділу хребта. Після правильного масажу тиск може одразу знизитися на 20 одиниць.
Коментарі