— З роками тиск почав скакати. Не могла нічого робити по дому — а в мене город, господарство, — розповідає 55-річна Ганна Ткач із Житомира. — Лікарі, прописували різні таблетки. Не дуже тому довіряю, бо порошки більше калічать, ніж лічать. Як почитаєш, які там побічні ефекти, то не хочеться й гроші тратити. Тому вже десять років лікуюся, як дід із бабою — насінням, борошном і подорожником.
Відміряє півлітровою банкою соняшникове насіння. Добре миє його, але не чистить. Висипає в емальовану каструлю і доливає півтора літра холодної води. Коли закипить, варить на невеликому вогні 2 год. Проціджує та охолоджує.
— П'ю один стакан на день. Допомагає дуже швидко і надовго. Якщо соняшника немає, роблю інший рецепт. Він теж дістався мені від баби. Столову ложку житнього борошна заливаю двома ложками окропу. З'їдаю натще вранці. П'ю таку суміш кілька днів, доки не відчую себе краще.
У сезон Ганна Ткач вичавлює сік зі свіжої калини. П'є тричі на день. Також відварює сушену калину. Столову ложку подрібнених ягід заливає склянкою окропу й настоює у термосі 20 хв.
— Влітку завжди маю в хаті настоянку подорожника. Подрібнюю гострим ножем так, щоб було чотири столові ложки. Заливаю стаканом горілки. Даю настоятися два тижні у темному місці. Проціджую і п'ю по 30 крапель тричі на день.
Коментарі