
Пасічник 29-річний Мирослав Криса живе на околиці Львова. На городі поставив квадратну дерев'яну коробку 2х2 м із чотирма вуликами знизу. Всередині є лежак.
— Ось тут можете скинути взуття, а сюди покласти цінні речі, — показує на кольорову дерев'яну скриньку. — Знімайте сережки, браслети, ланцюжок. Бджоли на своїх ворсинках несуть електричні заряди, а метал їх може відтягнути.
Застерігає, комахи погано реагують на запах поту й алкоголю. П'яного можуть закусати.
— Полежіть 15 хвилин на спині, а потім поверніться на живіт і прикладіть вухо до лежака, — каже його дружина Тетяна, 28 років.
Зачиняють скляні дверцята. Пацієнт лягає на ортопедичну подушку з гречаною лузгою.
— Зовні вулик оброблений від опадів, зсередини змащений лляною олією та гарячим воском. Це приємно пахне. Дно оброблене спиртовою витяжкою з прополісу. На ложі є пропили, через які чути бджіл. В народі це називають вулик-лежанка.
За вечір устигає дати два сеанси вуликотерапії по 2 год. Коштує 200 грн.
— Найбільший вплив має повітря у вулику. Воно насичене мікрочастинками прополісу — бджолиного клею. Також корисні фітонциди, які бджоли приносять із квіток. Гудіння дає ефект заколисування і добре впливає на нервову систему. Люди, які скаржаться на безсоння, починають краще спати. У мого товариша був підвищений тиск. Після 10 сеансів нормалізувався. Часто приводять дітей із хворобами ДЦП.
— Найкраще у вулику спати вночі, — додає Тетяна. — Тоді вся бджолина родина випаровує нектар, який зібрала протягом дня. Якось Мирослав навіть спав у дощ. Це був подвійний ефект — шум води і гудіння рою одночасно.
Мед із вулика-лежанки Мирослав не дістає. Має іншу пасіку за 25 км від Львова.
— До наступного року плануємо з батьком відреставрувати там хату і побудувати лежанку 2,5 на 3 метри. В основі будуть 12 вуликів. Там зможуть лягти троє людей. Можна зробити дах пірамідальної форми. Кажуть, така збалансовує енергетику.
Бджіл садять на больові точки
Лікар нетрадиційної медицини зі столичного госпіталю Юрій Нечипоренко, 55 років, лікує бджолами. Садить їх на акупунктурні точки пацієнтів.
— Сон над вуликом — це новий метод лікування. Він недієвий, — каже. — Це як аромотерапія, лікування музикою. Помічний лише при безсонні, бо гудіння бджіл добре заспокоює нервову систему, знижує дратівливість.
До Юрія Нечипоренка звертаються із запаленням суглобів та хребта, розсіяним склерозом.
— Саме цінне у бджоли — її отрута, а не гудіння. Має протизапальну дію, містить комплекс цінних речовин. Якщо правильно ввести у больову точку, то одужання наступить швидко. Один пацієнт з артрозом за два тижні не відчував болю. Люди цікавляться гудінням бджіл, хочуть пройти кілька сеансів у мене. За таке не беруся, бо кожна хвороба потребує комплексного лікування — препарати, масажі, акупунктура. Не можна стовідсотково вилікуватися чимось одним.
Коментарі
2