— Наприкінці квітня невдало повернула голову після вправи з аеробіки на ліжку. Від того заболіла шия, не могла повернути голови. Спину тягло, болів поперек. Тиждень лікувалася вдома, мазала мазями, клеїла пластири. Не допомагало, — каже киянка 30-річна Наталія Маляренко, юрисконсульт.
— Від знайомих дізналася про моксотерапію. В інтернеті знайшла клініку, де проводять процедуру. Після першого сеансу змогла сама одягтися і підняти руку.
Мокса-терапію запозичили з тибетської медицини. Під час процедури по тілу водять 15-сантиметровими сигарами, скрученими з полину та інших трав. Їх називають моксами.
— Горілою стороною сигари припікають тіло при фантомних болях. Приміром, коли відрізали палець, а здається, що він болить. Так лікують і грижу диска. Припікають певну точку на хребті, тепло проникає на 8 сантиметрів усередину. Знімається м'язовий спазм, зменшується запалення та зникає біль, — розповідає 36-річний Іван Локтіонов, столичний лікар-невропатолог. — Спортсмен із грижею диску пролікувався в мене мокса-терапією, став чемпіоном Європи з карате. Грижа зменшилася із 7 до 2 міліметрів.
Наталія Маляренко прийшла до Локтіонова на сьомий сеанс, щоб зняти больові відчуття у попереку. Лікар приклеює їй аплікатори з отвором посередині. Там— двосантиметрові мокси. Підпалює сірником сигари. Питає, чи не пече. Наталія відповідає, що приємно гріє.
Мокси не димлять, але відчувається запах горілої трави.
— Запах полину має бактерицидну дію. Декому він пахне коноплею.
За 5 хв. пацієнтці починає пекти у попереку. Невропатолог знімає мокси. З її спини струшує дві жаринки. На місці залишається велика рожева пляма.
— Таке приємне тепло по спині, — говорить киянка.
— Мокси до нас завозять із Китаю. Окрім трирічного полину, туди кидають різні трави, які тримають у секреті. Українські мокси гірші за якістю. Вони тліють нерівномірно, димлять неприємно, мають залишки стебел, які можуть обсипатися і попекти шкіру, — розповідає Іван Локтіонов.
Мокса-терапію застосовують при захворюваннях нервової системи, опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту.
— Процедура помагає жінкам з порушенням менструального циклу, репродуктивної функції. За допомогою мокса-терапії можна схуднути. Ми активізуємо роботу шлунково-кишкового тракту, блокуємо центр голоду. Людина менше їсть, у неї активно відбуваються обмінні процеси. Можна вилікувати гіпертонію, але на початковій стадії. Процедура також корисна діабетикам. Але їх слід лікувати комплексно — окрім моксів, проводити голковколювання.
Повний курс мокса-терапії — 15 сеансів. Процедури краще не проводити онкохворим, при недугах крові та серця.
Коментарі