— Цистит найбільше "любить" літо. Тоді є багато факторів, які його провокують — мокрі купальники, зневоднення організму і робота кондиціонерів, — каже столичний гінеколог Геннадій Стипорук, 29 років. — Жінки менше захищені, ніж чоловіки. У них сечовивідний канал коротший, а міхур — об'ємніший. Збудники інфекції швидко потрапляють в організм.
Цистит — інфекційне захворювання сечового міхура, яке спричиняють бактерії, віруси чи грибки. У жінок з'являється нудота, часте сечовипускання, біль у надлобковій частині, сеча мутніє або має домішки крові.
— Літом часто хворіють любителі плавання. Покупаються в прохолодній воді і сидять у мокрих плавках. Треба або одразу засмагати на сонці, або переодягнутися в сухе. Від водних процедур хвороба загострюється. Переохолоджуються органи малого тазу, знижується імунітет, активізуються мікроорганізми.
Також у небезпеці люди, які цілий день сидять у приміщенні з увімкненим кондиціонером.
— Від сидячої роботи розвиваються застійні процеси в ногах та органах малого тазу. Тривале охолодження ніг потоком повітря провокує появу циститу. Захиститися можна невеликими перервами. Походити хоча б 10 хвилин раз на годину. Так розганяється кров.
У спекотну погоду організм втрачає багато вологи і сеча збирається в сечовому міхурі. Від цього розвивається запальний процес.
— У мене влітку збільшується кількість пацієнтів ще й через випадкові сексуальні зв'язки. Жінки на відпочинку не ретельно вибирають партнера і часто заражаються. Або вдягають коротенькі сукні, а під ними — труси-стрінги. Через них починається запалення.
Лікар призначає аналіз сечі на мікрофлору і посів. Це дозволить визначити збудника і точно підібрати ліки. Приписують протизапальні та сечогінні засоби на основі лікарських трав.
— Треба цистит лікувати одразу, не боятися антибіотиків. У цьому випадку без них важко обійтися. Запущена форма може спричинити запалення нирок.
Пити треба не менше 2 л рідини в день. У раціоні має бути журавлиний морс. Він очищує сечові шляхи і діє антибактеріально.
Коментарі