81-річна Катерина Осипенко з райцентру Тростянець на Вінниччині їсть бур'яни. Каже, вони лікують шлунок.
— Мокрець дуже смачний у салаті. Ще беру спориш, листочок любистку, чистотілу, кульбабу. Все замочую на 15 хвилин у воді, щоб гіркість вийшла. Даю трохи салату, капусти, кропу, петрушки. Можна ще покришити корінь селери, додати варене яйце, — каже Катерина Михайлівна, важко переступаючи поріжок між подвір'ям і городом. — Усе це заправляю олією і такий салат їм щодня.
Для розширення судин головного мозку періодично вранці натщесерце з'їдає ложку "кашки". Готує її з двох лимонів і чотирьох головок часнику, перемелених на м'ясорубці. Додає 200–300 г меду.
У хаті на підвіконні вирощує індійську цибулю.
— Про неї мало знають, та вона добре прогріває. Де протягнуло — то це найперше лікування. Беру кілька листочків, натираю. Кілька секунд — нічого, а потім — не те що гріє, вогнем пече. Якщо потерте місце свербить до години і довше або з'являється висипка — краще не користуватися.
Сильний свербіж знімають обліпиховою або іншою олією.
— Індійська цибуля — не до кінця вивчена рослина. Відомо лише, що у всіх її частинах є активні речовини, які подразнюють нервові закінчення і підсилюють кровотік. Але є отрута, тому їсти її не можна.
Катерина Осипенко пригощає трав'яним чаєм. Каже, дуже добре, коли в напої є заспокійливі меліса чи м'ята, барвінок для розрідження крові, ехінацея для зміцнення імунітету. Підсолоджує сиропом "50 трав". Робить його сама.
— Усе, що починає зеленіти, — чи то трава, чи кущ, чи дерево — складаю у трилітрову банку і пересипаю цукром. Сироп виходить м'який, від нього гарний апетит.
Їсть дуже мало.
— Мій сніданок — два перепелині яйця із шкаралупою і півложки квіткового пилку. На обід нарву бур'янів на салат, щось легке зварю. В годин п'ять доїм це і до сну більш нічого. Лягаю в 12 ночі.
Коментарі