— Почувалася щодня все гірше, але не розуміла, що зі мною. Здала всі аналізи. Виявилося, в мене діабет, — розповідає 42-річна Віра Грак із Черкас. — Лікар пояснив, могла захворіти через неправильне харчування. Останні два роки мала постійні стреси. Їла все, що бачила. Набрала 20 кілограмів. Тепер на дієті. Лікуюся травами.
Занедужати на діабет можна у будь-якому віці. Лікарі зауважили, останніми роками більшає таких хворих
— Цей той другий тип, який часто виникає після 40 років. Люди ведуть малорухливий спосіб життя, від переїдання виникає ожиріння, — розповідає черкаський ендокринолог Леонід Вдовенко, 54 роки.
Більшість пацієнтів їли неякісні продукти. При підозрі на цукровий діабет слід уживати малокалорійну їжу, відмовитися від солодкого.
— Необхідно підтримувати нормальну вагу. Продукти краще купуйте на базарі. Там натуральніші. Дотримуйтеся традиційної дієти без солодкого, навіть меду, мучного. Хліб — лише висівковий або спеціальний для діабетиків. Їжте п'ять-шість разів на день невеликими порціями. Бо якщо за раз з'їсти дуже багато, цукор у крові різко підвищується. Сметану й сир беріть знежирені, обирайте бринзу замість голландського і російського сирів, пийте молоко жирністю 0,5 відсотка. М'ясо й рибу варіть чи тушкуйте, не смажте. Яйця — не більше одного на день, а краще одне на два-три дні.
Лікарі нетрадиційної медицини радять вживати трав'яні настої.
— Найперше — листя чорниці. Помічні галега, чи козлятник, сушениця болотяна, клевер. Добре допомагає коріння лопуха, але осіннього, бо в ньому вміст рослинного інсуліну до 60 відсотків, — розповідає травниця Марина Сахно, 65 років. — Можна вживати спориш, але п'ють через трубочку, бо "летить" зубна емаль. Іще роблять суміш листя горіха, білої шовковиці й ожини. Дві столові ложки запарюють на півлітрову банку. П'ють по півстакана за півгодини до їди.
Трави змінюють що три-чотири тижні.
— Є такий овоч топінамбур, він також містить багато інсуліну. Його використовують для салату — натирають моркву, яблуко й оливковою олією заправляють. Корисно споживати шовковицю в будь-якому вигляді: чи сушену, чи свіжу. Краще біла або рожева.
Повнішають через брак йоду
Лікарі дослідили, що діабет обох типів може спричинити брак йоду в організмі. Через йододефіцит виникають хвороби щитовидки.
— Є такі, які переплітаються з діабетом. Наприклад, пов'язані зі збоями імунітету. Діабет може поєднуватися з токсичним зобом, за якого людина зазнає йододефіциту, — каже столичний ендокринолог Марина Струк, 30 років. — Але немає аналізу, який чітко б визначив, чи вистачає людині йоду.
За йододефіциту постійно збільшується вага, при цьому людина весь час голодна. У декого підвищуються тиск і рівень холестерину в крові. В організмі затримується рідина, набрякають ноги. Можуть бути судоми. Починаються запори. Шкіра стає суха, волосся ламке.
Коментарі