Ознаками емоційної залежності від партнера є тривога, роздратування, хворобливі фантазії.
У центрі уваги зазвичай потреби коханої людини, пише Elle.
Якщо є потреба в комусь, хто, як здається, зможе заповнити вакуум, то такі відчуття - залежність. Прив'язавшись, можна втратити свободу і здатність існувати окремо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли чоловікам менш важливо, як виглядає партнерка
Виникає відчуття, що об'єкт інтересу має втілювати в собі всі очікування, бути ідеалом. У будь-яких здорових стосунках завжди є період ідеалізації. Коли він минає, залишається любов, якщо це вона. Замість того, щоб намагатися переробити партнера, якщо він у чомусь не задовольняє уявлення, варто прийняти його.
Залежні відносини супроводжуються ревнощами. Водночас справжня близькість передбачає довіру. Людина спокійно приймає той факт, що партнер контактує з безліччю різних людей, серед яких бувають і досить привабливі.
Уявлення про таємничий зв'язок між партнерами також є ознакою залежності. Близькі друзі можуть вважати, що між партнерами немає нічого спільного, і стосунки – це суцільні сварки й образи. Але пара в це не вірить і вважає, що є суцільне взаєморозуміння. Це робота підсвідомості. Вона штовхає назустріч тим, у кому бачимо відбиття несвідомих уявлень про себе. Так само людина підсвідомо залучатиме інших людей, щоб ті допомогли їй побороти стрес. Такі стосунки лише підживлюватимуть уразливість і посилюватимуть невротичні риси.
Маніпуляція - це один із найпопулярніших і найпростіших способів змусити партнера робити те, що здається правильним. У таких стосунках також є ігри підсвідомістю та хитрощі. Постійно піддаватися маніпуляціям - погано як для особистості, так і для стосунків загалом. Важливо знати основні ознаки того, що партнер намагається маніпулювати.
Коментарі