"Якщо задатися метою, то можна прожити все життя і у тюрмі, однак чи принесе це щастя та задоволення? Прожити все життя з однією людиною – абсолютно реально. Крім того, реально прожити його щасливо, - запевняє столичний психотерапевт Валерія Цихоня, 26 років. - Секрет цього полягає у довірі, повазі та відсутності надмірних очікувань від партнера."
Навряд чи є слово з більшою кількістю тлумачень, ніж кохання. Якщо запитати кількох осіб, кожен дасть своє ексклюзивне визначення. Для когось любов – це пристрасть, для когось симпатія, для когось – це залежність, для інших це нереальна та недосяжна казка. Однак, найбільш вдалим для довгого та тривалого подружнього життя є визначення та розуміння поняття продуктивного кохання, яке ввів у психологію відомий психоаналітик Еріх Фромм. Продуктивне почуття має базуватися на турботі, відповідальності, повазі та знанні. Саме турбота та відповідальність означає, що кохання – це діяльність, а не пристрасть, що швидко спалахує і з часом згорає.
Багато людей впевнені, що закоханість – це пік любові, і коли вона зникає, зникає і любов. Насправді закоханість – це лише передумова для виникнення більш зрілого почуття. Людям, які переймаються своєю зовнішністю, невпевнені в своєму способу дії в житті, сумніваються стосовно власних виборів, мають риси нарцистичного характеру, інфантильні - буде важко будувати стосунки на все життя.
Однак, пари, що кохають продуктивно, мають дуже потужній ресурс для зростання, для досягнення бажаних цілей. Адже вони мають потужну підтримку та розуміння, що є продуктом поваги одне до одного.
Коментарі
3