Четвер, 27 серпня 2020 23:46

Який вплив має щастя одного з партнерів у парі на іншого

Який вплив має щастя одного з партнерів у парі на іншого
Вчені провели дослідження, згідно з яким вони підкреслюють важливу роль соціального оточення для здоров'я. Фото: pixabay

Щастя партнера має більший вплив на тривалість життя іншого, ніж особиста задоволеність.

Задоволеність життям пов'язана з поведінкою, яка може вплинути на здоров'я, дієту і фізичну активність, а якщо один партнер перебуває в депресії, то депресія загрожує і другому партнеру, пише журнал Psychological Science.

Вчені провели дослідження, згідно з яким вони підкреслюють важливу роль соціального оточення для здоров'я. Науковці вивчили дані національного репрезентативного опитування 4400 американських пар у віці старше 50 років. Протягом наступних восьми років учасники та їхні дружини повідомляли про задоволеність власним життям і різних факторів, імовірно пов'язаних зі смертністю, включаючи підтримку з боку партнера і рівень фізичної активності. Вони також самостійно оцінювали своє здоров'я і надали інформацію про захворювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти назвали причину розлучення пар

16% учасників протягом цього часу померли. Вони зазвичай були старші, чоловіками, з нижчим рівнем освіти, менш багатими, менш фізично активними та мали найгірше здоров'я, ніж ті, хто був ще живий. Померлі також частіше повідомляли про меншу задоволеність відносинами та меншою задоволеності життям. Про це ж повідомляли зазвичай і їхні партнери. Вони також з більшою ймовірністю вмирали протягом восьми років спостереження.

Науковці дійшли висновку, що висока задоволеність життям у партнера на початку дослідження була пов'язана з низьким ризиком смертності учасників. Зокрема, ризик смерті учасників зі щасливим партнером збільшувався повільніше, ніж ризик смерті учасників з нещасним партнером. Зв'язок між задоволеністю життям партнера і ризиком смерті зберігається навіть після врахування основних соціально-демографічних даних.

Про міцні та щасливі стосунки мріють більшість пар, але в реальності не у всіх це виходить.Три важливі деталі, які допоможуть створити міцні стосунки розповів психолог Михайло Лабковський на сторінці в Instagram.Перш за все, метою стосунків мають бути самі стосунки. Пара має створювати їх через кохання.Зараз ви читаєте новину «Який вплив має щастя одного з партнерів у парі на іншого». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 592
Голосування 31 жовтня, Усик - Чисора. Як закінчиться бій?
  • 1) перемогою Усика за очками
  • 2) перемогою Усика нокаутом
  • 3) перемогою Чисори за очками
  • 4) перемогою Чисори нокаутом
  • 5) нічиєю
Переглянути