Ексклюзиви

Ґрунт у теплиці вкривають соломою

— Теплицю завжди готую до зими, — говорить 53-річний Віктор Стеценко із села Гайок Білоцерківського району Київської області. — Колись мав зі старих віконних шибок. Зараз полікарбонатну з листів прозорого пластику. Він гнучкий, тому не б'ється, як скло. Під ними рослини краще родять. Не печуться і не в'януть.

У жовтні теплицю миє зсередини теплою водою з порошком гірчиці. Робить це ганчіркою, а не щіткою. Нею можна пошкодити захисне покриття. Для профілактики грибків обробляє теплицю зсередини з обприскувача 2,5-відсотковим розчином формаліну. Із розрахунку літр розчину на квадратний метр. Обробку проводять у закритій теплиці без протягів. Залишає зачиненою мінімум на добу. Після дезінфекції перекопує землю. Визбирує з ґрунту личинок комах і корінці рослин. На зиму ґрунт покриває соломою, щоб не перемерз і не втрачав родючості.

— Дехто ставить підпірки зсередини, щоб дах не пошкодився від снігу. Краще його одразу поскидати. І не варто в теплицю засипати сніг. Від нього земля хоч і набирається вологи, але не прогрівається. Потім погано плодоносять овочі.

Радить перед висіванням городини полити землю гарячою водою. Далі температура ґрунту підтримуватиметься завдяки сонцю.

Зараз ви читаєте новину «Ґрунт у теплиці вкривають соломою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі