Вихователь вінницького дошкільного закладу 37-річна Ірина Антонюк розробила гру у вигляді дошки із кришечками від пластмасоваих пляшок. ЇЇ використовує для покращення зору у дітей.
"В садочку, де я працюю, дітки мають різні порушення зору – короткозорість чи далекозорість, астигматизм, амбліапію. Тому їм треба різноманітні ігри для корекції його, - каже Ірина Валеріївна.- А матеріали, що є в магазинах не завжди відповідають потребам для таких діток. Тому я вирішила зробити цікаву гру для них сама."
Матеріали для виготовлення гри збирали всім садочком.
"Я, вихователі, батьки приносили зрізані горловинки від пляшок, зверху закручені кришечками. Їх вставляла рядами в отвори на дерев'яній основі, квадратної форми. На кожній кришечці приклеєні клаптики паперу із завданнями. Наприклад цифри, дітям треба скласти правильно їх ряд. Або ж на кожній - якийсь колір. Завдання – викласти їх у райдужному порядку. Вони відкручують кришечку і закручують потрібну."
Кришечки змінні.
"Маємо повний ящечок із різноманітніми завданнями. Діти із задоволенням граються, - розповідає Антонюк. – Так вони одночасно і покращуюють зір, і розвивають логічне мислення, кольоророзрізнення, отримують знання."
Робота із дрібними предметами дає додаткове навантаження на око.
"Це необхідно для тих, хто має порушення зору. Граючись у таку гру дитина напружує та послабляє зоровий апарат, тим самим змушує його працювати, - каже лікар-офтальмолог Ольга Маковська, 40 років, із Вінниці. – Такі ігри є дуже ефективними, як додатковий метод до основного лікування вад зору. Займатися слід щодня."
Коментарі
1