Ексклюзиви
субота, 02 квітня 2016 12:37

Міжнародний день дитячої книги: Топ-10 творів українських авторів
10

Міжнародний день дитячої книги відзначається 2 квітня, в день народження всесвітньо відомого письменника і казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Свято встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої літератури у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь.

В цень день ми хочемо познайомити наших читачів з творами талановитих українських майстрів.

1. Тореодори з Васюківки, Всеволод Нестайко

 

Всеволода Нестайко часто називають Гоголем сучасної української дитячої літератури. Недаремно книгу Тореадори з Васюківки перекладено двадцятьма мовами і внесено до Особливо Почесного списку Андерсена як один з найвидатніших творів світової літератури для дітей.

2. Теплі історії до шоколаду, Надійка Гербіш

 

Ця книжка – збірник добрих, теплих, шоколадних, цілющих слів. Тут містяться історії про різних людей, життя, любов, слова, дружбу, пошуки, усмішки, подорожі, домашню випічку, міста, кутові будинки, про велосипеди, кіно й картини, про музику, лікарні, студентів, книжки, про неосвітлені вулиці й старі листи, маленькі дрібниці й великі зміни.

3. Грицева шкільна наука, Іван Франко

 

До видання увійшли твори для дітей класика української літератури Івана Франка (1856–1916) — людини глибоких знань та незвичайних можливостей. Добір поданих текстів обумовлений шкільною програмою з української літератури. Розраховано на школярів, вчителів, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться творчістю І. Я. Франка.

4. Джури козака Швайки, Володимир Рутківський

 

Володимир Рутківський – один з найблискучіших сучасних українських дитячих письменників. Його дивовижні герої – Грицик та малий волхв Санько, юний богатир Демко Дурна Сила, його мама-велетка, невломий козак Швайка зі своїм вірним вовком Барвінком та їхні численні друзі – з честю виходять із найскладніших ситуацій.

5. Кумедія з Костем, Володимир Винниченко

 

Володимир Винниченко – видатний український письменник XX ст. Автор з любов'ю оповідає про сповнені ризику пригоди своїх маленьких героїв, про диваків, або ж про таких дітей і підлітків, які чимось вирізняються серед ровесників. Симпатії автора на боці гордих, неординарних, кмітливих героїв, які вміють захистити власну честь, стати в оборону правди і справедливості.

6. Віршів повна рукавичка, Василь Голобородько

 

Книжка дитячих верлібрів Віршів повна рукавичка Василя Голобородька з лаконічними ілюстраціями Інги Леві ввійшла до міжнародного каталогу Білі круки (The White Ravens), ставши однією з 250 найкращих дитячих книжок у світі за версією Молодіжної бібліотеки в Мюнхені.

7. Казка про Старого Лева, Мар'яна Савка

 

Казка про Старого Лева Мар'яни Савки з ілюстраціями Володимира Штанка – чергова спроба міфологізувати для дітей міський простір "культурної столиці" України. Мар'яна Савка створює віршовану легенду про те, як "у місті, що зветься по-княжому Львів" живе Лев-казкар, п'є каву й пише казки на друкарській машинці, а до нього в гості приїжджають звідусіль екзотичні друзі – слон, жирафа і крокодил.

8. Вісім днів із життя Бурундука, Іван Андрусяк

 

Вісім днів із життя Бурундука – психологічна повість, де всього потроху намішано – і перша симпатія, і проблеми з опануванням точних наук, і комплекси, пов'язані з надмірною вагою (щоправда, в цьому віці вони героя Андрусяка не дуже хвилюють), і навіть спроба виростити "кишенькового" чортика (у книжці вміщено покрокову інструкцію, як це зробити) для втілення будь-яких бажань.

9. Лісова пісня, Леся Українка

 

Лісова пісня – драма-феєрія в трьох діях Лесі Українки. П'єса написана в 1911 році, вперше була поставлена 22 листопада 1918 року в Київському драматичному театрі.

10. Хто зробить сніг, Тарас Прохасько, Мар'яна Прохасько

 

Дитяча книжка від подружжя Мар'яни і Тараса Прохаськів "Хто зробить сніг" щойно по виході зібрала всі можливі українські нагороди в царині дитячої книжки.
Хто зробить сніг – повість про життя великої кротячої родини, вічні цінності, любов, взаємодопомогу й відкритість до світу. Мудрість тут проста і ненав'язлива (велика і дружна родина, де всі одне одного люблять, живуть мирно і приймають у свій затишний світ усіх нужденних).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-5 найцікавіших підліткових бестселерів, які вас точно не залишать байдужими

Зараз ви читаєте новину «Міжнародний день дитячої книги: Топ-10 творів українських авторів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua
Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути