Ексклюзиви
Неділя, 19 червня 2016 10:51

День батька в світі: зворушлива історія свята

 

День батька в багатьох країнах відзначається в третю неділю червня. І наша країна - не виняток. День батька в Україні 2016 святкують сьогодні, 19 червня.

День батька - свято, яке придумали в США. Ініціатором була Сонора Смарт, яку разом з ще чотирма братами і сестрами виховав батько. Жінка подумала, несправедливо, що є День матері, але немає Дня батька, і вирішила це виправити, пише Ivona

Сонора звернулася до місцевої влади з пропозицією заснувати нове свято. Її підтримали і збиралися влаштувати святкування 5 червня - в день народження її батька, Вільяма Сонора. Але до свята підготуватися не встигли, тому він був перенесений на 19 червня. З того часу День батька ставав все популярнішим, його почали святкувати і в інших штатах, а пізніше - і в інших країнах.

День батька став втіленням подяки і любові. У це свято прийнято носити на одязі троянди - червоні, якщо батько живий, білі - якщо він помер. За традицією, під час щорічних урочистостей держава і прості громадяни поспішають надати підтримку татам з низькими доходами, які самі виховують дітей.

У третю неділю День батьків відзначають в Нідерландах, Франції, Великобританії та інших країнах. А німці, наприклад, святкують День батьків в день Вознесіння Господнього.

Міжнародна громадська організація Міжнародний Центр Батьківства допомогла стартувати в Україні Громадській Ініціативі День Батька. Їх мета - встановити День батька в Україні та сприяти формуванню в українському суспільстві світогляду щодо суті чоловіка як батька.

 

Цікавий факт: один з найсильніших виступів з приводу цього свята належить людині, яка фактично не знала свого батька - президенту США Бараку Обамі. Fathers Club переклав його офіційне звернення до батьків 15 червня 2013 року, напередодні Дня Батька.

"Всім привіт. Цієї неділі - День Батька і це хороший привід поговорити про найважливішу роботу, яку кожен з вас коли-небудь буде мати - бути батьком.

Сьогодні ми живемо в світі, де технології дозволяють нам легко спілкуватися з будь-ким на планеті. Але як далеко ми не просунулися б технологічно, любов, підтримку і присутність батька в житті дитини нічим не заміниш.

Я ніколи по-справжньому не знав свого батька. Я був вихований матір'ю-одиначкою, дідусем і бабусею, які жертвували всім заради мене. І зараз по всій країні є батьки-одинаки, які зайняті героїчної роботою - вихованням своїх приголомшливих дітей.

АЛЕ МЕНІ ВСЕ ЩЕ ЖАЛЬ, ЩО У МЕНЕ НЕ БУЛО БАТЬКА, ЯКИЙ НЕ ПРОСТО ДЕСЬ ТАМ ІСНУВАВ, А БУВ БИ ПОРУЧ.

Який був би ще одним прикладом для наслідування, як була моя мати; який навчив би мене таким цінностям як праця і чесність, відповідальність і подяка. Загалом - всього того, що дає дитині надійний ґрунт під ногами.

Саме тому кожного дня для моєї Мішель і моїх дівчаток я намагаюся бути тим, ким мій батько не став для мене і моєї матері. І я зустрічаю безліч інших людей - батьків, або родичів, які намагаються розірвати хибне коло і дати молодим людям сильну чоловічу рольову модель.

БУТИ ХОРОШИМИ БАТЬКАМИ НЕЛЕГКО. ЦЕ ВИМАГАЄ ПОСТІЙНОЇ УВАГИ, ЖЕРТВ І ВЕЛИЧЕЗНОГО ТЕРПІННЯ.

Ніхто не ідеальний. Я сам все ще намагаюся зрозуміти - як мені бути хорошим чоловіком моєї дружини і хорошим батьком моїх дітей.

Я зрозумів одну річ - наш особистий успіх не такий яскравий, якщо в сімейному житті ми зазнали краху. Це - найважливіше. Коли я оглянусь на прожиті роки, навряд чи я буду думати про те, які нові закони вдалося прийняти або про те, яку політику я проводив. Я буду думати про Мішель, і про наш з нею шлях. Я буду згадувати танцювальні виступи Саші і тенісні матчі Малії, про наших бесіди і хвилини тиші, які ми розділяли.

Я БУДУ ДУМАТИ ПРО ТЕ, ЧИ Я ВСЕ ПРАВИЛЬНО ЗРОБИВ ДЛЯ НИХ І ПРО ТЕ, ЧИ ЗНАЛИ ВОНИ - ЩОДНЯ - ПРО ТЕ, ЯК СИЛЬНО ЇХ ЛЮБЛЯТЬ. Саме це - значить бути батьком. І якщо ми можемо зробити все, що в наших силах, щоб надихнути наших дітей. Якщо ми можемо показати їм безумовну любов і допомогти їм стати тими, ким їм призначено бути - тоді можна сказати, що ми досягли успіху".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інтернет підкорила історія українського тата в декреті

Зараз ви читаєте новину «День батька в світі: зворушлива історія свята». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі