Гора Гунунг Паданг на острові Ява - найдавніша у світі піраміда.
Вчені з Індонезії стверджують, що їй близько 10 тис. років, повідомляє "Новое время".
Гунунг Паданг виявили на початку ХХ ст. Там лежать залишки комплексу скельних споруд і пам'ятників - археологічне диво. Крім того, під ґрунтом можуть перебувати залишки найдавніших храмів на Землі.
Гора - це споруда з кількох шарів. Їх будували у різні доісторичні періоди. Піраміду могли почати будувати приблизно 15-28 тис. років тому. Про це свідчить радіовуглецевий аналіз.
Верхній металічний шар складається з кам'яних колон, стін, доріжок і просторів. Він розташований приблизно на 1-3 м нижче поверхні. 2 наступні рівні з'явилися поверх першого шару пізніше - близько 8,3 і 3,5 тис. років тому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 108 мумій та артефакти: знайшли гробниці древньої цивілізації аймара
"Конструкція охоплює не тільки верхню частину, а й схили. Вони займають площу не менше 15 гектарів. Структури не тільки на поверхні, але і вкорінені у більшій глибині. Це унікальний храм. Люди думають, що доісторичне століття було примітивним, але цей пам'ятник доводить протилежне", - каже керівник дослідження, геофізик Денні Хілманом Натавіджей із індонезійського Інституту наук.
Деякі індонезійські вчені скептично ставляться до цього дослідження і критикують його.
У Єгипті поблизу Великих пірамід Гізи археологи знайшли 8 вапнякових гробниць. Мумії були покриті картонажем - особливим каркасом, розфарбованим у золотий, зелений, блакитний і коричневий кольори.
Коментарі
1