Ексклюзиви
Середа, 27 січня 2021 16:18

Живе навчання завжди було дорогим задоволенням - експерт розповів про попит на репетиторів

Живе навчання завжди було дорогим задоволенням - експерт розповів про попит на репетиторів
Живе навчання завжди було дорогим задоволенням - експерт розповів про попит на репетиторів

Протягом 2020 року репетиторство стало значно популярніше, ніж раніше. Попит на індивідуальні заняття спровокував карантин. Особливо великий попит торік мало репетиторство з математики, англійської та української мов, порахували на сервісі замовлення домашніх вчителів "BUKI".

- Це було очікувано і передбачувано, що найбільше попит на репетиторство зріс саме на ті предмети, з яких складають ЗНО, - говорить Віктор Громовий, Заслужений вчитель України, головний редактора порталу "Освітня політика".

Він розповідає Gazeta.ua, чому попит на репетиторство в Україні постійно зростає та чи існує перспектива розвитку онлайн-освіти надалі.

Яка форма проведення занять є найоптимальнішою для учнів?

Оптимальним було б проведення занять онлайн. Але з огляду на наявні проблеми в системі освіти, форма проведення уроків у найближчі десятиліття залишатиметься сталою.

Чи є перспектива розвитку онлайн-освіти надалі?

- Це загальний тренд. Онлайн-освіта розвиватиметься і це стосуватиметься як професійного розвитку дорослих, так і освіти дітей. Звичайно, освіту тет-а-тет зі вчителем ніхто не зможе замінити. Як показала практика, за онлайн-формами освіти буде віртуальна реальність, а також у цих процесах залучатимуть штучний інтелект. Це тренд, який треба враховувати та розвивати. Він дає безмежні можливості та відкриває світ знань на кінчиках пальців у будь-який час доби. Для цього треба лише бажання та мотивація.

Наскільки популярне репетиторство через відеозв'язок?

- Різні форми репетиторства постійно розвиваються, зокрема через відеозв'язок. Звичайно, найдорожча форма навчання - це учитель та учень, які зустрічаються персонально. Тьютор надає емоційну підтримку, яка є важлива для дитини. Живе навчання завжди було дорогим задоволенням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найуспішніші учасники ЗНО отримають 100 тис. грн

Чому батьки все частіше звертаються по допомогу до репетиторів?

- По-перше, це загальносвітовий тренд. Є певний виклик, пов'язаний з індивідуалізацією навчання. Ми лише задекларували в законі про освіту можливість мати також індивідуально-освітню траєкторію та вибирати індивідуально-освітнє меню. Масово школа не має ніяких можливостей для того, щоб запровадити тьюторство, проводити індивідуальні та групові тьюторіали. В Україні це можуть робити лише приватні школи, тому приватне репетиторство постійно розвивається.

Як батьки мають впливати на успішність дитини?

- Впливати на успішність дітей можна особистим прикладом. Наприклад, діти постійно спостерігають за батьками, які все життя навчаються та займаються професійним розвитком. Карантин показав, що освітній простір родини має фундаментальне значення. Деякі західні дослідники категорично заявляють, що школа не має значення, а значення має лише родина. Реформувати систему освіти, реформуючи школу чи університет, неможливо. Доки не розвиватиметься соціум, доки не з'явиться відповідальне батьківство, школа не витягне ніяку реформу.

Зараз ви читаєте новину «Живе навчання завжди було дорогим задоволенням - експерт розповів про попит на репетиторів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі