Ексклюзиви
Неділя, 05 квітня 2020 09:10

Вперше синтезували популярний наркотик

Вперше синтезували популярний наркотик
Повністю синтезували морфін. Фото: narkologicheskiy-centr.com

5 квітня 1956 року американські хіміки Маршалл Гейтс-молодший та Гільг Чуді здійснили повний синтез морфіну.

Морфін — один з головних алкалоїдів опію, міститься в маку снодійному. Вперше його виділили з опіуму у 1804 році. Морфін був першим алкалоїдом, отриманим в очищеному вигляді. Однак, поширення морфін отримав після винаходу ін'єкційної голки в 1853 році. Його використовували як знеболююче. У 1874 році з морфіну синтезували діацетилморфін, відоміший як героїн.

Синтетичний морфін винайшли лише у 1952 році. Його синтезував Роберт Вудворд, але тривалість і складність процесу робить недоцільним його комерційну реалізацію. Також 5 квітня 1956 року американські хіміки Маршалл Гейтс та Гільг Чуді оголосили про здійснення ними повного синтезу морфіну.

На сьогодні знають про декілька різних методів синтезу, але природний морфін, як і раніше дешевше синтетичного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яку побутову техніку купують українці на карантині

4 квітня 1932 року біохімік Чарльз Глен Кінг із США уперше виділив вітамін С, важливий для життєдіяльності організму людини і тварин. Вітамін С бере участь в утворенні колагену, а також сприяє засвоєнню організмом заліза.

Зараз ви читаєте новину «Вперше синтезували популярний наркотик». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода