Через пандемію в Україні, випускники у цього навчального року можуть уникнути Державну підсумкову атестацію в форматі Зовнішнього незалежного оцінювання. Про це повідомляє виконувач обов'язків директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко.
В центрі розробили декілька моделей для проведення ЗНО. Випускники цього навчального року можуть самостійно обрати формат тесту. Охочі пройти ДПА зможуть це зробити або у закладах освіти — усно або письмово, або у формі Зовнішнього незалежного оцінювання.
Для осіб, що планують вступати у вищий навчальний заклад ЗНО пройде в запланований термін відповідно до визначених регламентів проведення тестування.
21 травня – тестуванням з хімії;
24 травня – тестування з іспанської, німецької, французької мов;
25 травня – з англійської мови;
28 травня – з математики;
1 червня – з української мови, української мови і літератури;
4 червня – з історії України;
5 червня – з географії;
7 червня – з фізики;
10 червня – з біології.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОН пояснив, як працюватимуть освітні заклади під час локдауну
Якщо випускник не планує вступати у вищий навчальний заклад або обраний предмет не потрібен для вступу він може написати заяву у своїй школі. Таким чином складати Державну підсумкову атестацію у форматі Зовнішнього незалежного оцінювання не потрібно. Результати ДПА виставлять усім учням.
"Якщо випускники обиратимуть таку модель складання ДПА, то зменшиться кількість учасників ЗНО з кожного предмета, а отже, і загальна кількість тестувань. Така ситуація пов'язана з тим, що значна частина учнів реєструють себе для участі в ЗНО виключно з метою проходження ДПА", – каже Валерій Бойко.
Зараз у законодавстві проходження ДПА для одинадцятикласників обов'язкове у форматі ЗНО з української мови, математики, окрім випадків, визначених законодавством.
"У зв'язку з цим, якщо ми оберемо таку модель проведення ЗНО-2021, Верховна Рада має прийняти відповідні законодавчі зміни, які дозволяють провести наступного року ДПА для одинадцятикласників не лише у формі ЗНО", – додав Валерій Бойко.
Парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій розгляне це питання ще раз у першій половині березня. Адже буде більше інформації про стан епідеміологічної ситуації в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МОН анонсують запровадження інтернатури для вчителів
БЕК: Міністерство освіти та науки розробило новий проєкт наказу. Він пояснює правила й умови проведення державної підсумкової атестації для школярів 4-х, 9-х та 11-х класів наступного року.Наразі цей проєкт винесли на громадське обговорення до 12 жовтня, повідомляє пресслужба МОН.Державну підсумкову атестацію для учнів, які закінчують четвертий клас, проведуть у школі в письмовій формі.
Коментарі