Ексклюзиви
Середа, 08 вересня 2021 03:45

Вчені знайшли докази існування дев'ятої планети в Сонячній системі

Вчені знайшли докази існування дев'ятої планети в Сонячній системі
З'явилися докази існування ще однієї планети Сонячної системи. Фото: Reuters

Астрономи США знайшли нові докази існування гіпотетичної дев'ятої планети в Сонячній системі.

Виявилося, що та повинна знаходитися трохи ближче до Сонця, ніж передбачалося спочатку, повідомляється в статті, опублікованій в репозиторії препринтів arXiv.

Кластеризація орбіт об'єктів пояса Койпера не є результатом систематичної помилки спостереження і дійсно може бути викликана ще не відкритим масивним об'єктом або планетою Х.

Автори нової роботи взяли до уваги можливість упереджених даних, але навіть в цьому випадку кластеризация орбіт є статистично незвичайною. Імовірність того, що вона є наслідком випадковості, становить всього 0,4 відсотка. Це також дозволило дослідникам точніше визначити місце розташування імовірною орбіти дев'ятої планети.

І якщо планета існує, вона повинна бути виявлена ​​за допомогою Обсерваторії імені Віри Рубін, яка буде введена в експлуатацію в 2022 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найближче до Сонця: вчені знайшли нове космічне тіло

Ще в 2016 році американські астрономи Майкл Браун і Костянтин Батигін вивчили статистичний розподіл орбіт об'єктів пояса Койпера і прийшли до висновку, що кластеризація повинна бути викликана не відкритої на даний момент зовнішньої планети. Згідно з їх розрахунками, цей об'єкт має масу в п'ять Земель і приблизно в десять разів більше віддалена від Сонця, ніж Нептун.

Зараз ви читаєте новину «Вчені знайшли докази існування дев'ятої планети в Сонячній системі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 453
Голосування Чи посадять Петра Порошенка за звинуваченням у державній зраді?
  • Так, давно пора
  • Ні, це політичне переслідування
  • Мені байдуже
Переглянути