вівторок, 21 липня 2020 07:47

Вчені визначили клітини, які викликають потяг до солодкого - розробляють нові ліки

Вчені визначили клітини, які викликають потяг до солодкого - розробляють нові ліки
Науковці визначили клітини мозку, які контролюють кількість сожитого цукру. Фото: unsplash.com

Науковцям вдалося визначити конкретні клітини головного мозку, які контролюють кількість спожитого цукру та прагнення людини до смачної їжі. На основі досліджень вже почали розробку принципово нових препаратів проти діабету та ожиріння.

Розуміння біологічних механізмів, що контролюють споживання цукру та потяг до солодкого, може мати важливі наслідки для управління та запобігання цим проблемам зі здоров'ям, йдеться в статті Medical Express.

Нове дослідження під керівництвом Меттью Поттхоффа, доктора наук, доцента нейронауки та фармакології з Медичного коледжу ім. Дж. Роя і Люсілль Карвер в Університеті штату Айова, та Меттью Гіллума, доктора наук із Копенгагенського університету в Данії, фокусується на діях гормону, названого фактором росту фібробластів 21 (FGF21). Цей гормон, як вже відомо вченим, відіграє роль у балансі енергії, контролі ваги тіла та чутливості до інсуліну .

"Це перше дослідження, яке дійсно визначило, де цей гормон діє в головному мозку, і це дало дуже чудові уявлення про те, як він регулює споживання цукру", - підкреслив Поттхофф.

Вчений разом із колегами раніше виявили, що FGF21 виробляється в печінці у відповідь на підвищений рівень цукру, і діє на мозок, щоб зменшити споживання цукру та потяг до солодкого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 6 секретів, що допоможуть розлюбити солодощі

На основі цього висновку команда вперше показала, які клітини мозку реагують на сигнали FGF21 і як ця взаємодія допомагає регулювати споживання цукру та потяг до солодкого. Хоча було відомо, що FGF21 діяв у мозку, виявлення точних клітинних мішеней було ускладнено тим фактом, що рецептор гормону реагує на дуже низьких рівнях, і тому їх важко "побачити".

Використовуючи різні методи, дослідники змогли точно визначити, які клітини реагують на рецептор FGF21. Зокрема, що FGF21 націлений на глутаматергічні нейрони в мозку, щоб знизити споживання цукру та потяг до солодкого. Дослідники також показали, що дія FGF21 на конкретні нейрони в вентромедіальному гіпоталамусі знижує споживання цукру за рахунок підвищення чутливості нейронів до глюкози.

Кілька препаратів на основі модифікованої форми FGF21 вже проходять випробування в якості лікування ожиріння та діабету. Нові дані потенційно можуть призвести до нових препаратів, які більш точно орієнтуються на різні форми поведінки, контрольовані FGF21, що може допомогти контролювати, скільки цукру їсть людина.

Лікарські трави, дієта і регулярне фізичне навантаження нормалізують глюкозу крові у хворих на діабет II типу. Це діє, навіть якщо її рівень перевищує норму у кілька разів. Фізичне навантаження покращує чутливість клітин до інсуліну і сприяє зниженню рівня цукру.

Про це розповідає Сергій Щербина, столичний терапевт, фітотерапевт, дієтолог.

Зараз ви читаєте новину «Вчені визначили клітини, які викликають потяг до солодкого - розробляють нові ліки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути