Китайці намагаються зрозуміти, чи можливе життя на зворотньому боці Місяця.
3 січня 2019-го китайська станція Chang'e 4 зробила довгоочікувану посадку на зворотному боці Місяця, яку з нашої планети ніколи не видно. Зонд, у складі якого знаходиться посадковий апарат і місяцехід, висадилися у заздалегідь обраному районі о 10:26 за Пекінськім часом, повідомляє ubr.ua.
Головна відмінність китайської місії від польотів колег із інших країн: станція вперше в історії сіла саме на зворотному боці Місяця, де за 60 років досліджень космосу не висаджувався ще ніхто.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали перші в історії фото зворотної сторони Місяця
Важливим завданням у рамках місії стануть біологічні експерименти. Разом зі станцією на зворотний бік Місяця в герметичному контейнері відправили насіння картоплі та яйця шовкопряда. Це допоможе перевірити, чи можливо створити у космічному апараті замкнуту екосистему, в якій личинки будуть виробляти вуглекислоту, а рослини за допомогою фотосинтезу перетворювати її в кисень.
Китайський апарат для дослідження Місяця Chang'e 4 успішно здійснив посадку на зворотному боці природного супутника Землі.
3 грудня о 4:26 за київським часом апарат Chang'e 4 здійснив успішну посадку на зворотному боці Місяця. Це перша в історії людства успішна м'яка посадка на цій ділянці Місяця, повідомляє видання CNN.
Коментарі