Космічний телескоп "Хаббл" зняв потрійну зоряну систему, розташовану на відстані близько 550 світлових років від нас.
Апарат надіслав на Землю новий знімок, на якому зображено світанок зірки, схожої на Сонце, йдеться на сторінці NASA в Instagram.
"Ці три зірки сяють у порожнині туманності, висвітлюючи навколишні хмари. Вони відомі як HP Tau, HP Tau G2 і HP Tau G3. HP Tau (у хмарі та на вершині центрального тріо - Gazeta.ua) класифікується як зірка T Тельця. Це молода змінна зірка, яка ще не почала ядерний синтез, але вже починає розвиватися у водневу зірку, схожу на Сонце", - сказано в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що станеться, коли Сонце "помре" - прогноз вчених
Зірки Т Тельця зазвичай молодші за 10 млн років. Їх часто можна виявити у хмарах газу й пилу, із яких вони утворилися. Водночас Сонцю вже 4,6 млрд років.
"Яскравість змінної зірки змінюється з часом. Вони мають як періодичні, так і випадкові коливання яскравості. Випадкові зміни можуть бути спричинені спалахами на поверхні, а періодичні зміни можуть бути пов'язані з обертанням гігантських сонячних плям, що з'являються та зникають з поля зору", - зазначають вчені.
Астрономи виявили джерело вуглецю на одному з супутників планети Юпітер. Це зробили за допомогою телескопа Джеймса Вебба.
Торік зонд NASA зробив унікальний знімок зеленого спалаху від удару блискавки всередині закрученого вихору поблизу північного полюса Юпітера.
Коментарі