NASA відправить на космічну станцію обладнання для секвенування ДНК в невагомості.
Вона допоможе визначити, яка саме цвіль виросла на МКС. Про це повідомляє Science Alert.
Цвілеві грибки знаходили на станції завжди, в основному біля каналізаційних систем.
Вони зазвичай не заподіюють шкоди космонавтам, оскільки на МКС достатньо засобів для дезінфекції. Для того, щоб зрозуміти, до якого виду відноситься зростаючий організм, його зразки доводилося відправляти на Землю.
"У нас відбулося забруднення в частині станції, найімовірніше, це зростання грибка. Але ми не знаємо точно, що це таке, поки зразок не повернеться в лабораторію", - пояснила мікробіолог NASA Сара Уоллес, яка брала участь у розробці нового обладнання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали, що відбувається з водою в космосі
Тепер у NASA є пристрій під назвою miniPCR. Воно було розроблено 17-річною студенткою з Нью-Йорка Анною-Софією Богураєвою для виконання полімеразної ланцюгової реакції зразків ДНК. Така реакція дозволяє збільшити концентрацію ДНК в пробі і зробити зразок придатним для подальшого вивчення.
"Вбудований секвенсор дає можливість екіпажу проводити повний аналіз ДНК мікроорганізмів прямо на МКС", - говорить Уоллес.
Оскільки МКС є гігантською космічної лабораторії, наявність подібних інструментів молекулярної біології допоможе з багатьма іншими експериментами на борту.
Зонд Cassini передав на Землю унікальні фотографії атмосферного шторму на Сатурні.
Супутник здійснив перший із 22 прольотів між кільцями Сатурна та його атмосферою, повідомляє прес-служба NASA.
Коментарі