Ексклюзиви
Вівторок, 28 вересня 2021 06:53

Україну внесли до списку країн з "частково вільним інтернетом"

Україну внесли до списку країн з "частково вільним інтернетом"
Інтернет в Україні "частково вільний". Фото: Сегодня

Правозахисна організація Freedom House віднесла Україну до категорії країн із "частково вільним інтернетом".

Нашій державі в рейтингу інтернет-свободи дісталося 62 бали зі 100 - на один бал більше, ніж торік, йдеться у новому звіті про ситуацію зі свободою глобальної мережі.

Таку саму оцінку отримали Ангола та Еквадор.

Найвищі показники цього року в Ісландії (96 балів), Естонії (94 бали), Канади та Коста-Ріки (по 87 балів).

На думку правозахисників, в Україні трапляються блокування сторінок у соцмережах, а коментатори подекуди займаються "маніпуляціями громадською думкою" в політичних інтересах державної влади. Також мають місце переслідування блогерів та авторів політичного контенту, так само як і кібернапади на опозиціонерів і правозахисників.

В організації вказують на появу в Україні законодавчих ініціатив, котрі мають на меті цензуру контенту та деанонімізацію в інтернеті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Діти, які часто сидять в інтернеті, мають більше друзів - психологи

Freedom House — міжнародна правозахисна неурядова організація, що займається підтримкою та дослідженням стану демократії, політичних свобод і дотримання основних прав людини. Публікує щорічні звіти з оцінкою ступеня демократичних свобод, свобода преси та свободи в мережі по кожній країні світу, а також спеціальні доповіді про країни перехідного періоду, які широко використовуються в політичних дослідженнях та публікаціях засобів масової інформації.

Зараз ви читаєте новину «Україну внесли до списку країн з "частково вільним інтернетом"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі