вівторок, 21 травня 2024 15:12

Вчитись від серпня і по суботах: що Міносвіти пропонує студентам

Вчитись від серпня і по суботах: що Міносвіти пропонує студентам
Міносвіти пропонує вищим навчальним закладам розпочати новий навчальний рік з серпня і вчитись по суботах Фото: pinterest

Міністерство освіти та науки України рекомендує навчальним закладам змінити терміни освітнього процесу.

Вищим навчальним закладам радять розпочати навчальний рік у першій половині серпня. Якщо буде потреба, то продовжити його до липня 2025 року. А також пропонують вчитися щосуботи в теплі місяці.

Оновили рекомендації на 2024/25 навчальний рік через російські обстріли критичної інфраструктури, йдеться на сайті відомства.

Що пропонують

Для закладів вищої освіти та фахової передвищої освіти, рекомендації наступні:

За можливості розпочати 2024/2025 навчальний рік у першій половині серпня 2024 року. Це стосується освітніх програм усіх рівнів і всіх здобувачів, крім студентів перших курсів.

Використовувати суботні дні як робочі в теплі місяці року.

З середини листопада 2024 року до середини березня 2025 року планувати проведення заліково-екзаменаційної сесії, практичної підготовки, виконання курсових і кваліфікаційних робіт та подовжених канікул, а якщо потрібно, - продовжити заняття в дистанційному форматі.

За потреби подовжити освітній процес у 2024/2025 навчальному році до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів.

Провадити освітній процес у традиційному (аудиторному) або змішаному (аудиторно-дистанційному) форматах у приміщенні закладу освіти або його окремому корпусі в межах розрахункової місткості споруд цивільного захисту.

У тилових регіонах забезпечити проведення освітнього процесу переважно в аудиторному форматі з урахуванням безпеки учасників освітнього процесу та за погодженням з обласними військовими адміністраціями.

У прифронтових та прикордонних областях, де існує ризик артилерійських обстрілів, РСЗВ, бомбових (КАБи) та ракетних атак (С-300) тощо, освітній процес можна здійснювати в укриттях. За погодженням з обласними військовими адміністраціями - на базі інших закладів освіти в тилових регіонах у змішаному або (як виняток) дистанційному форматі.

Передбачити функціонування локальних систем оповіщення про надходження сигналу "Повітряна тривога" або інших відповідних сигналів оповіщення в навчальних корпусах та гуртожитках закладів освіти.

Для закладів професійної (професійно-технічної) освіти:

Якщо можливо, розпочати навчальний рік раніше 1 вересня для учнів П(ПТ)О другого і третього курсів.

Використовувати суботні дні як робочі в теплі місяці року. Якщо є потреба, також можливо подовжити освітній процес до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли прозвучить останній дзвоник у школах

Організувати навчання в очному форматі за обовʼязкової наявності укриттів. Якщо є недостатня кількість місць в укриттях, навчання можна організувати позмінно. Важливо: залежно від безпекової ситуації області, обласними військовими державними адміністраціями може бути ухвалено рішення про здійснення освітнього процесу в дистанційній або змішаній формі.

Якщо виробничу практику неможливо організувати у звичайному режимі, рекомендуємо використовувати навчальні майстерні, лабораторії закладів П(ПТ)О, а якщо є потреба і можливості, забезпечити її проходження дистанційно.

"Також рекомендації для підготовки до нового навчального року незабаром отримають заклади загальної середньої освіти", - анонсували у міністерстві.

Цього року основна сесія НМТ відбуватиметься з 14 травня до 25 червня. У 2024-му році Національний мультипредметний тест складатиметься з двох блоків, кожен з яких містить два предмети. Перший блок: завдання з української мови та математики, другий: Історія України та предмет на вибір учня.

НМТ важливий для всіх випускників, які далі підуть вчитися у вищі навчальні заклади. Українська мова в цих тестуваннях - один з обов'язкових предметів. І готуватися до нього слід починати вже зараз.

Зараз ви читаєте новину «Вчитись від серпня і по суботах: що Міносвіти пропонує студентам». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути