вівторок, 09 травня 2023 13:00

Вченим вдалося розгадати головну таємницю Місяця

Виявляється Місяць має тверде ядро, яке складається із заліза.

Французькі науковці вперше виявили це, дослідивши внутрішню будову єдиного природного супутника Землі, повідомляє Space.

"Близько 20 років тому вчені змогли визначити, що Місяць має рідинне зовнішнє ядро. Відносно невеликий розмір внутрішнього ядра ускладнював його дослідження. Наразі вченим усе ж вдалося зазирнути у серце Місяця. Виявилося, що він має тверде ядро, як і Земля", – ідеться у повідомленні.

Воно складається з металу, щільність якого нагадує щільність заліза. Має ширину близько 500 км, що становить близько 15% від розміру Місяця.

"Отримані дані розкривають деталі внутрішньої будови Місяця, про які раніше не було відомо. Вони можуть пояснити, чому в місячній корі присутні матеріали, багаті на залізо. Матеріал у шарі між ядром і корою (мантія) виходив нагору у вигляді вулканічної породи", – кажуть вчені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Два робота на Марсі зробили дивовижні фото один одного

Автор: space.com
  Вчені виявили, що Місяць має "залізне серце"
Вчені виявили, що Місяць має "залізне серце"

Отримані результати можуть зрештою допомогти вирішити ще одну загадку, пов'язану з еволюцією Місяця, а саме – що спричинило майже повне зникнення магнітного поля Місяця, яке колись було в 100 разів сильнішим за сучасне земне.

"Науковці з Національнийого центру наукових досліджень Франції йшли слідами місії "Аполлон-11", яка пів століття тому проклала шлях до геологічних досліджень Місяця. Команда використовувала дані кількох космічних місій і лазерну дальнометрію, що точно вимірює відстань між поверхнею Землі та її супутником", – пише видання.

NASA та Канадське космічне агентство назвали імена чотирьох астронавтів, які вперше за 50 років облетять Місяць на кораблі Artemis II.

Політ експедиції триватиме близько 10 днів. Місія має на меті перевірку систем життєзабезпечення космічного корабля Orion, а також можливості для життя й роботи в далекому космосі. У місячній місії вперше візьмуть участь жінка, афроамериканець і канадець.

У 2024 році учасники місії вирушать до Місяця на кораблі Orion, облетять його та повернуться додому. А вже місія Artemis ІІІ, яка запланована на 2025 рік, передбачає висадку астронавтів на поверхню супутника.

Зараз ви читаєте новину «Вченим вдалося розгадати головну таємницю Місяця». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути