пʼятниця, 09 жовтня 2020 14:41

Учені створили пластик, який саморозкладається і не потребує переробки

Учені створили пластик, який саморозкладається і не потребує переробки
За оцінками Міжнародного союзу охорони природи, щороку у світі виробляють понад 300 млн тонн пластику. Фото: pixabay.com

У Німеччині створили пластик із промислових відходів, який не потребує переробки. Мікроорганізми на звалищі розщеплюватимуть його через вміст мінералів за 6-12 міс.

Таким чином науковці розв'язали одразу дві проблеми: надмірне використання нафти для виробництва пластику та забруднення навколишнього середовища, повідомляє Інститут виробничих систем і технологій проєктування Товариства Фраунгофера.

Для виробництва нового пластику використали жири, що залишаються після промислового виробництва та в яких міститься високий рівень мінералів. Створений біопластик схожий за властивостями на поліпропілен — тобто може утримувати тепло. Учені пропонують виготовляти з нього одноразові вироби, які неможливо використовувати повторно. На звалищі бактерії допоможуть йому швидко розкладатися без стороннього впливу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порахували кількість пластику на дні океанів: цифри шокують

Науковці створили суперфермент, який розкладає пластик вшестеро швидше, ніж досі було можливо. Винахід може пришвидшити перероблення пластикових відходів. Нові ферменти виготовляють бактерії, які харчуються пластиком.

Зараз ви читаєте новину «Учені створили пластик, який саморозкладається і не потребує переробки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути