У Німеччині створили пластик із промислових відходів, який не потребує переробки. Мікроорганізми на звалищі розщеплюватимуть його через вміст мінералів за 6-12 міс.
Таким чином науковці розв'язали одразу дві проблеми: надмірне використання нафти для виробництва пластику та забруднення навколишнього середовища, повідомляє Інститут виробничих систем і технологій проєктування Товариства Фраунгофера.
Для виробництва нового пластику використали жири, що залишаються після промислового виробництва та в яких міститься високий рівень мінералів. Створений біопластик схожий за властивостями на поліпропілен — тобто може утримувати тепло. Учені пропонують виготовляти з нього одноразові вироби, які неможливо використовувати повторно. На звалищі бактерії допоможуть йому швидко розкладатися без стороннього впливу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порахували кількість пластику на дні океанів: цифри шокують
Науковці створили суперфермент, який розкладає пластик вшестеро швидше, ніж досі було можливо. Винахід може пришвидшити перероблення пластикових відходів. Нові ферменти виготовляють бактерії, які харчуються пластиком.
Коментарі