Четвер, 08 квітня 2021 10:23

Телескоп Hubble сфотографував унікальні подвійні квазари

Космічний телескоп Hubble сфотографував унікальні подвійні квазари, що рідко зустрічаються.

Відкриття цих квазарів пропонує новий спосіб зондування зіткнень між галактиками та злиття надмасивних чорних дір, йдеться на сайті NASA.

"Ми підрахували, що на кожну тисячу звичайних квазарів припадає лише 1 подвійний", - заявив провідний дослідник з американського Університету Іллінойсу Юе Шень.

Вчені стверджують, що це перший зразок подвійних квазарів у піковий момент утворення галактик, за допомогою якого можна дослідити, як надмасивні чорні діри об'єднуються, аби утворити бінар.

Автор: NASA
 

Квазари - це позагалактичні об'єкти, які мають зореподібні зображення й потужні емісійні лінії з великим червоним зміщенням у спектрі. Уперше їх виявили 1963 року як джерело радіовипромінювання з малими кутовими розмірами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Температура до -90°C: як для гелікоптера NASA минула перша ніч на Марсі

Космічний телескоп Hubble Національного управління США з аеронавтики та дослідження космосу зробив серію фотографій туманності Вуаль за допомогою нових методів обробки зображень, які дозволяють побачити найдрібніші деталі.

Зараз ви читаєте новину «Телескоп Hubble сфотографував унікальні подвійні квазари». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 619
Голосування Куди плануєте поїхати після всіх карантинів?
  • До моря. У теплі краї
  • У туристичні міста Європи
  • Подорожуватиму Україною
  • Провідаю батьків / родичів
  • Працюватиму. На поїздки немає грошей
  • Мені карантин не заважав подорожувати
Переглянути