Ексклюзиви
Вівторок, 21 вересня 2021 09:36

Світу загрожує кліматична катастрофа - ООН б'є на сполох

Світу загрожує кліматична катастрофа - ООН б'є на сполох
Наразі необхідна чітка та рішуча реакція G20. Фото: pixabay.com

Потепління клімату на планеті більш як на 1,5°С призведе до катастрофи.

Уникнути цього можна досягнувши вуглецевої нейтральності протягом найближчих 10 років, заявив у понеділок генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш під час конференції з питань клімату.

"Щоб обмежити підвищення температури, нам необхідно на 45 відсотків скоротити викиди до 2030 року. Замість цього країни рухаються до збільшення викидів парникових газів на 16 відсотків", - сказав він.

Необхідна чітка та рішуча реакція G20, вважає Гутерріш. Саме на ці країни припадає 80% викидів парникових газів. Тому наступна зустріч G20 стане вкрай важливою для досягнення успіху в межах конвенції ООН про кліматичні зміни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кліматичний саміт в Глазго ризикує провалитися

У найближчі десятиліття у світі може статися кліматична катастрофа, зумовлена глобальним потеплінням. Наслідки зміни клімату відчутні в усіх частинах планети. До таких висновків прийшла Міжурядова група експертів з питань зміни клімату.

Зміни клімату призвели до істотного збільшення кількості лісових пожеж у світі. На українському Поліссі вони, ймовірно, стануть таким же регулярним явищем, яким раніше були паводки.

Зараз ви читаєте новину «Світу загрожує кліматична катастрофа - ООН б'є на сполох». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі