Знайдений у 1950 році печері в Чехії череп жінки, яка вважається найстарішою анатомічно сучасною людиною, колись генетично секвенованою, використали для першої в історії судово-медичної реконструкції її обличчя з використанням штучного інтелекту.
Бразильський експерт з графіки Цицеро Мораєс, який раніше відтворив обличчя Тутанхамона, сказав, що скам'янілість спочатку вважалася чоловічою "через міцність черепа", але це швидко виявилося не так, оскільки останки виявилися жіночими під час відтворення. Про це пише Daily Star.
"Ми бачимо жінку з досить міцним обличчям, яку легко можна вважати сучасним чоловіком. Це сильне, дуже сильне обличчя воїна-амазонки. З черепом, реконструйованим у 3D, ми продовжили процес апроксимації обличчя", – сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли танцпол давньої цивілізації
Він розповів, шо експерти взяли дані двох комп'ютерних томографів – одного у чоловіка та іншого у жінки – і деформували донорські структури, доки донорські черепи не перетворилися на череп "Zlatý kůň".
"Як результат, вийшло два обличчя, схожі одне на одне, але з невеликими відмінностями. Остаточне обличчя – це інтерполяція двох анатомічних деформацій", – пояснив Мораєс.
Початкове відтворення обличчя захоплювало лише форму у відтінках сірого, без суб'єктивних елементів, як-от колір шкіри, колір волосся та очей.
Друга версія уявляє риси та надає реконструкції більш людський аспект.
Мораєс припустив, що більш "міцне" обличчя, можливо, було характерною рисою ранніх представників виду homo sapiens.
Перша хвиля сучасних людей, частиною якої була ця жінка, прибула до Європи близько 40 000-45 000 років тому. Однак вони не залишили генетичної спадщини сучасним європейцям, які припали на пізнішу хвилю, що прибула близько 37 000 років тому.
Будинок з піччю, фресками і розписаними стінами знайшли археологи у давньоримському місті Помпеї.
На місці розкопок виявили три людських скелети. Археологи припускають, що до виверження Везувію цей будинок належав багатому торговцю, передає BBC.
Будинок не схожий на традиційні вілли помпейських багатіїв. У ньому була піч, в якій можна було випікати 100 хлібин в день. Тут міг жити і працювати заможний оптовий торговець, який розвозив хліб по всьому місту.
Коментарі