Міжнародна група дослідників темної енергії (DES) створила найбільшу у світі мапу темної матерії Всесвіту.
Темна матерія — це невидима речовина, яка пронизує простір. На неї припадає приблизно 80% усіх речовин у Всесвіті, пише The Guardian.
За допомогою штучного інтелекту та телескопа ім. Віктора Бланко, що в обсерваторії в Чилі, вчені проаналізували понад 100 млн галактик. Астрономи з'ясовували, де розташовується темна матерія, спостерігаючи за світлом, що прямує до Землі з темних галактик. Коли світло від далеких зірок спотворювалося, це означало, що там є матерія, яка його загинає. Що більше спотворення, то більша концентрація темної матерії.
Мапа охоплює чверть неба південної півкулі, тобто восьму частину всього нічного неба, видимого з Землі. На ній показано, як темна матерія розподіляється у Всесвіті. Розподіл матерії позначили рожевим, фіолетовим і чорним кольорами. Світле кільце на карті зображує Чумацький Шлях. Найяскравіші ділянки на карті показують найщільніші місця темної галактики, а чорні плями — це космічні порожнечі.
Карта також показує частини Всесвіту, які астрономи раніше не бачили, зокрема нові космічні порожнечі. Учені цікавляться цими структурами, оскільки припускають, що там гравітація може поводитися інакше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: NASA створить тривимірну мапу зоряного неба
Космічний телескоп Hubble Національного управління США з аеронавтики та дослідження космосу зробив серію фотографій туманності Вуаль за допомогою нових методів обробки зображень, які дозволяють побачити найдрібніші деталі.
Коментарі