Понеділок, 26 жовтня 2020 19:29

Собака в бахілах бігає по Чорнобилю і вимірює радіацію

Собака в бахілах бігає по Чорнобилю і вимірює радіацію
Пса Spot "вигуляли" по території Чорнобильської АЕС Фото: Діло

На території Чорнобильської зони вперше провели польові випробування робота-собаки на ім'я Spot. За його допомогою виміряли рівень радіаційного забруднення у важкодоступних місцях. Про це повідомили у пресслужбі Державної агенції з управління зоною відчуження.

Випробування провела група вчених Бристольського університету спільно з Центральним підприємством по поводженню з радіоактивними відходами.

Робот-пес має жовто-чорний окрас. Він виконує призначення різного типу. Машина підіймається по сходах і пересувається погрунтоваками. Його створила компанія Boston Dynamics

"Ми приїхали, аби з допомогою роботизованих платформ скласти мапу поширення радіоактивного забруднення. А також для випробування нашої техніки та налагодження нових контактів", – сказав науковий працівник Boston Dynamics Девід Меґсон-Сміт.

"Ми багато працювали з організаціями ядерної сфери у Великій Британії. Але ще ніколи не були у таких складних зовнішніх умовах як у Чорнобилі. Працювати на території АЕС – це для нас унікальна можливість", — додав він.

Крім жовто-чорного робота-пса, вчені використали безпілотні літальні апарати, наземні роботизовані системи та датчики-сканери.

Досліди провели на території двох секторів. В пункті тимчасової локалізації радіоактивних відходів "Рудий ліс" і в місці захоронення радіоактивних відходів "Підлісний" та "Буряківка.

Пса Spot "вигуляли" по території Чорнобильської АЕС. Він пройшов по коридорах блоку в спеціальних захисних бахілах, як і в співробітників станції.

Робот- собака і безпілотний апарат зібрали дослідникам зображення в 3-D форматі та карту розподілу активності радіації на двох пунктах.

Тепер дослідники зможуть оновити карти радіаційного забруднення на ділянках, де проводилося обстеження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знадобиться кожному - у iPhone 12 виявили унікальну функцію

Україна разом із турецькою компанією Bayraktar готується почати виробляти безпілотники.Держава шукає відповідний майданчик для такого підприємства, повідомив віцепрем'єр-міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, передає "Інтерфакс-Україна"

Зараз ви читаєте новину «Собака в бахілах бігає по Чорнобилю і вимірює радіацію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі