На острові у Гаваях розпочали експеримент, який імітує життя на Марсі. Дослідницький комплекс розташований на висоті 2,5 км над рівнем моря на щитовому вулкані Мауна-Лоа.
Шестеро вчених з Гавайського університету протягом восьми місяців житимуть в умовах, подібних до умов на червоній планеті. До складу місії увійшли шість осіб: четверо громадян США - архітектор, лікар, ґрунтознавець і пілот, французький астробіолог і німецький фізик, повідомляє rian.com.ua. Кожен член групи матиме окрему кімнату з невеликими ліжком і столом.
Команда добровольців житиме в спеціальному куполі. Його діаметр - 11 м. Висота - 7 м. Поруч розташована невелика сонячна електростанція, пише news.join.ua.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 космічних фото NASA
Протягом місяців експерименту команда не матиме контактів із зовнішнім світом. Єдина комунікація - радіозв'язок з кураторами дослідження. Цей сигнал доходитиме із 20-хвилинною затримкою. Так само відбувалося б, якби вони виходили на зв'язок з Марса на Землю. Їстимуть вчені консерви, сублімовані і заморожені продукти. Воду доведеться економити.
Для експерименту співробітники та студенти коледжу дизайну американського штату Род-Айленд розробили спеціальний скафандр, інформує ntdtv.ru. Костюм допоможе учасникам досліду реалістичніше виконувати роботу у відкритому просторі.
"Костюм складається з декількох частин. Це жорстка верхня частина з вуглетканини з м'якими елементами. До неї кріпляться м'які штани, щільні рукавички і черевики. Знизу - легкий спортивний одяг та система рідинного охолодження. Вона складається з трубок, якими тече вода, це дозволяє охолоджуватися", - каже учасник експерименту Анджей Стюарт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польоти у космос стають доступними
Дослідження допоможе вченим краще зрозуміти, як реагує організм людини на тривалу ізоляцію, і наскільки змінюється її працездатність.
Цей експеримент, який фінансує NASA, стане п'ятим за рахунком. Попередній тривав рік.
Коментарі