
Росія зуміла розосередити виробництво дронів-камікадзе Shahed по десятках об'єктів, що робить його повне знищення надзвичайно складним.
Про це в ефірі телеканалу "Еспресо" заявив майор запасу Національної гвардії України, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман.
"Окупанти налагодили складання Shahed не у кількох великих цехах, а більш ніж на сотні різних локацій. Це схоже на те, як і ми самі організували виробництво власних БПЛА. Тож говорити про повне знищення їхнього дронового виробництва - перебільшення", - зазначив Гетьман.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія вперше атакувала Харків FPV-дроном з бойовою частиною на базі РПГ - Терехов
Він пояснив, що на відміну від Shahed, виготовлення ракет вимагає спеціалізованих підприємств, які неможливо так просто розпорошити по країні. Саме тому ракетне виробництво РФ є більш вразливим до українських ударів.
Попри це, на думку ветерана, ЗСУ мають і надалі завдавати точкових ударів по місцях складування та збирання безпілотників.
Shahed - це іранські ударні дрони, які Росія активно застосовує проти української інфраструктури. Якщо спершу їх постачали безпосередньо з Ірану, то згодом Росія організувала власне виробництво - або принаймні складання - на своїй території. За даними західної розвідки, ці потужності частково диверсифіковані, що ускладнює їх повне знищення.
У відповідь українські сили оборони активно завдають ударів по складах, майстернях і логістичних центрах, пов'язаних із дронами Shahed.
В Україні запустили виробництво нових багатоцільових ударних дронів "Батяр".
Такі БПЛА здатні долати відстань понад 800 км. Їх виготовляє українська компанія DeepStrikeTech, у якій розповіли деталі про дрон "Мілітарному".
Спочатку "Батяр" розроблявся як дрон-камікадзе для глибоких ударів, проте з часом його можливості було розширено.
Коментарі