Астрономи римського університету визначили, що Чумацький Шлях мав активне ядро небезпечного випромінювання кілька мільярдів років тому.
Випромінювання, яке випускається галактикою, цілком могло вбити усе багатоклітинне життя, що існувало на відстані в кілька десятків тисяч світлових років від центру, інформує "Еспресо TV", посилаючись на arXiv.org.
Стрілець А – це радіоджерело, яке розташоване в центрі Чумацького Шляху. Ймовірно, воно складається з надмасивної чорної діри, фрагментів найновішої зірки та іонізованих газопилових хмар. Як переконані вчені, Стрілець А близько 8 мільярдів років тому був активним галактичним ядром, яке випромінювало рентгенівські промені і глибокий ультрафіолет впродовж десятків або сотень мільйонів років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: NASA опублікувало знімок незвичайної лінії на Сонці
Також ученим вдалося оцінили його дію на потенційно населені планети в нашій галактиці. Вони дійшли висновку, що промені глибокого ультрафіолету повинні "здирати" атмосферу на об'єктах, які знаходяться в достатній близькості від центру Чумацького Шляху. Тому навіть якщо радіація була сильно ослаблена газом і пилом, що оточують ядро галактики, то усі планети земного типу, які знаходилися до Стрільця А ближче, ніж на тисячу парсек (3,2 тисячі світлових років), повністю втратили свої газові оболонки до кінця фази активності ядра.
За словами дослідників, радіація, яка виходила з центру Чумацького Шляху, була смертоносною для складних багатоклітинних організмів, які жили на планетах.
Розміри Чумацького Шляху згідно з останніми вимірами становлять 66,5 тис. світлових років.
Коментарі