Перше вересня вже за кілька днів. У переддні свята на батьківських форумах, у соціальних мережах закликають трансформувати шкільні лінійки та просять чиновників не приходити до школи.
"Ваша присутність змушує наших дітей влаштовувати свято вам - інколи ви запізнюєтесь, інколи ваші промовисті промови занадто нудні та довгі. Якщо ви не знаєте, то "святкове вбрання" навчального закладу - кульки, прапорці, вам квіти - це все за кошти нас, батьків. Якщо вже така нестерпна жага PR у навчальних закладах є, то не приїжджайте 1 вересня у школи, в які місцева влада вклала мільйони. Приїдьте 2 вересня туди, де ваша допомога буде необхідною, де навіть за децентралізації, міська чи районна влада не переймається освітою", - йдеться у заяві ініціаторів акції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знову в школу: шість нововведень навчального року
Попри те, що міністр освіти і науки Лілія Гриневич дозволила організовувати свято Першого дзвоника на розсуд шкіл, навчальні заклади від традиційних лінійок не відмовляються. Фахівці такі рішення називають пережитком Радянського Союзу.
"Проведення урочистих лінійок - радянська традиція. Звідти звичка обирати, хто нестиме дзвоник, хто розповідатиме чиновникам віршик, хто танцюватиме перед високопосадовцями. Виходить, що свято організовують не для школярів, а для чиновників. Змінивши шкільні лінійки, ми трансформуємо совковий світогляд, змінимо відношення до дітей у навчальному закладі", - розповідає Gazeta.ua співголова громадського об'єднання "Батьки SOS" Альона Парфенова.
1 вересня до першого класу підуть 408,2 тис. дітей. Минулого року першачків було менше - майже 400 тис.Найбільше першокласників у Дніпропетровській області - 34,7 тис. Трохи менше на Одещині та в Києві. Свято Першого вересня та початок навчання можуть обернутися стресом для дитини. Важливо вчасно підготувати її до школи після літніх канікул, вважають фахівці.
Коментарі